Şoför eltiler – Yaşam Haberleri

Muğla’nın Fethiye ilçesinde iki elti, yolcu taşıma şoförlüğü yapıyor. 29 yaşındaki Buket Eryılmaz şehirler arası yolcu taşırken, 28 yaşındaki Zehra Eryılmaz da Fethiye’den Muğla’nın ilçelerine yolcu taşıyarak ekmeğini kazanıyor. 8 aydan bu yana şehirler arası midibüs şoförlüğü yaptığını aktaran evli ve 3 çocuk anası Buket Eryılmaz, “12 senedir eşimin mesleği olduğundan bu işin içindeyim. 5 yıl ilkin ehliyetimi aldım.
8 aydan bu yana da şehirler arası yolculuğa tek başıma çıkıyorum. Eşimin birkaç aracı olduğundan dolayı sürücü bulma problemi yaşıyorduk. İlk etapta kendim tek başıma yola çıkmadım. Vakit geçtikçe ustalaştım ve direksiyon başına geçtim. Bazı yolcularımız beni muavin sandı. Fakat vakit geçtikçe, onlar da alıştılar. Birçok yolcu gelip benimle fotoğraf çektirmek istiyor. İşimi sevmiş olarak yapıyorum” dedi.

‘EŞİM BIRAKTI, BEN DEVRALDIM’

Muğla ve ilçeleri içinde yolcu taşımacılığı meydana getiren Zehra Eryılmaz ise, “Bu meslek bana eşimden kalma. Geçen yıl başladım. Ehliyetim vardı fakat yola çıkmıyordum. Eşim ‘Mesleği bırakacağım’ dedi. Ben de ‘Arabayı ben kullanmak isterim’ dedim. O da kabul etti. İlk etapta zorlandım. Önceleri adam yolcular beni görünce şaşırıyorlardı. Zaman içinde alıştılar” diye konuştu.

Yoruma kapalı.