Sokak hayvanlarına savaş başlattılar – Yaşam Haberleri

İstanbul’un Şişli İlçesi’ne bağlı olan Merkez Mahallesi’nde bulunan bir iş yerinin sahipleri; Ziraat ve Orman Bakanlığı’na bağlı faaliyetler yürüten gönüllü hayvanseverlere ve sokak hayvanlarına adeta cenk açtı. Kocamansur Sokak 89A numaralı adreste bulunan, resmi kayıtlarda “Dr. Kfelati Güzel duyu ve Medikal Limited Şirketi” olarak görünen ve girişinde “Kfelati Group – Ustalaşmış Güzellik” yazılı iş yerinin sahipleri Fadı Kfelati (33) ve Shadı Kfelati (28) adlı iki kardeş, iddialara bakılırsa; sokak hayvanları için bırakılan kuru mamaları ve mama kaplarını atmaya başladı. Bilhassa sokak kedileri için söz mevzusu iş yerinin tarafındaki kullanılmayan yurt girişine tertipli bir halde pislik olmayacak şekilde kaplarla bırakılan kuru mamaları ve kapları atan iki kardeş, iddialara bakılırsa kendilerine “Mamaları siz mi atıyorsunuz?” diye soran hayvanseverlere “Evet biz atıyoruz ve atmaya devam edeceğiz” dedi.

“BAKANLIK FALAN TANIMAYIZ” CEVABINI VERDİLER

İki kardeş, iddialara bakılırsa bu duruma karşı çıkan hayvanseverleri “Ellerinizi ve ayaklarınızı kırarız” diyerek tehdit etti. Hayvanseverler vaka yerine polis çağırdı. Polisler, iki kardeşe sokak hayvanları için bırakılan kuru mamaların kendi iş yerlerinin önüne konulmadığını ve bu duruma karışamayacaklarını söylemiş oldu ve hayvanseverlere “Mama bırakabilirsiniz” dedi. Bazı polislerin adlarını kullanarak güç devşirmeye çalışan iki kardeş, polisler gittikten sonrasında gönüllü hayvanseverlere “Bizim gizli saklı ortağımız bir polis. Polis bizlere bir şey yapması imkansız. Boşu boşuna polise yakınma etmeyin” dedi. İki kardeş iddiaya bakılırsa kendilerini bakanlığa yakınma edeceklerini söyleyen hayvanseverlere “Biz bakanlık tanımayız” dedi. Hayvanseverler kaplar içinde kuru mamaların konulduğu noktaya kuru mama haricinde yiyecek artığı konulmaması ve kirlilik olmaması için “Yiyecek artığı koymayın, pislik oluyor. Oldukça isteyen kuru mama koyabilir” yazısı da astı. Bu kere belediye yetkilileri devreye girdi. Söz mevzusu iş yerinin yakınına ve çevresine; görülebilecek şekilde hayvanseverlerle beraber uyarı metinleri asıldı.

“SOKAK HAYVANLARINI TEMİZLEYECEĞİZ” İDDİASI…

Kapalı olan ve kullanılmayan yurdun bekçilerinin ve yetkililerinin “Biz sokak hayvanlarına mama konulmasına izin veriyoruz” demelerine karşın olayın peşinden kuru mamalar ve kapları atılmaya devam edildi. Hayvansever grupların iddialarına bakılırsa; kedi mamalarını ve kapları atmaya devam eden iki kardeşin “Hayvanlara mama verilmesine izin vermeyeceğiz. Buradan sokak hayvanlarını temizleyeceğiz” diyerek tehditlerine devam ettikleri iddia edildi. Bazı hayvansever grupların temsilcileri; senelerdir aynı alanda beslenen ve yaşayan bazı sokak kedilerinin yaşanmış olan bu olayın peşinden kaybolduklarını öne sürdü. Hayvanseverler yaşanmış olan olayların peşinden iki kardeşi savcılığa yakınma etti.

Yoruma kapalı.