Su dolu balonu atarak üniversiteli genç kızı yaralayan 2 sanığın yargılanmasına devam edildi

Mersin’de sosyal medyada gördükleri ‘balon atma meydan okuması’nın çarptığı ve Hatice A.’yı sokakta yürüyen 3 üniversiteli gence su balonu fırlatan 2 sanığın yargılanmasına Mersin’de devam edildi. .

Duruşmaya sanıklar Ahmet K. ve Bilal K. ile tarafların avukatları katıldı. Duruşmada Hatice A.’ya yardım eden tanık dinlenirken, iki sanık da pişman olduklarını bir kez daha ifade etti.

Tarafların avukatlarını dinleyen hakim, dosyadaki eksikliklerin giderilmesi için duruşmayı belirlenecek bir tarihe erteledi. Sanıkların tutukluluk hallerinin devamına karar verildi.

Etkinlik;

Merkez Mezitli İlçesi Yeni Mahalle’de 18 Kasım Cuma akşamı meydana gelen olayda motosikletli 2 kişi kaldırımda yürüyen 3 kız çocuğuna yaklaşarak kızların üzerine yabancı cisim atarak kaçtı. Fırlatılan cisim 3 kızdan biri olan Hatice Aslan’ın gözüne çarparken, motosikletle gelen zanlılar izlerini kaybetti. Cismin çarpması sonucu gözünden yaralanan Aslan, ambulansla kaldırıldığı hastanede tedavisinin ardından taburcu edildi.

TANINMAK İÇİN DEĞİŞTİLER

Olayın ardından zanlıların yakalanması için Mersin Emniyet Müdürü Mehmet Aslan’ın emriyle Asayiş Şube Müdürlüğü bünyesinde 150 kişilik özel ekip kuruldu. Kaza sonrası kask takan ve scooter’larıyla sürekli hareket halinde olan zanlıları tespit etmek için bölgedeki 700’e yakın güvenlik kamerasını inceleyen ekipler, zanlıların adres ve kimliklerini belirleyerek kazaya 17 kilometre uzaklıktan yakaladı. .

“BİZİ NASIL BULDUN”

Şüpheli Bilal K. (26) ve Ahmet K.’ye (26) soruldu: “Bizi nasıl buldunuz?” şaşkınlığını dile getirdiği öğrenildi. Zanlıların, emniyetteki ilk ifadelerinde, Tiktok’ta balon fırlatma saldırısından etkilendikleri için etkinliği eğlence amaçlı düzenlediklerini söyledikleri kaydedildi. Şüphelilerin kızlara fırlattığı cismin içinde su bulunan balon olduğu öne sürüldü.

Yoruma kapalı.