Tacizcisini randevuyla polislere yakalattı – Yaşam Haberleri

Kadıköy İlçe Güvenlik Müdürlüğü Polisleri; Sıhhat Bilimleri Üniversitesi çğrencisi olan Azerbaycan uyruklu Fatıma I.’nın (21) şikayeti üstüne araştırma başlattı. 2 Kasım Çarşamba günü Kadıköy İlçe Güvenlik Müdürlüğü’ne giden Üniversite Talebesi Fatıma I., ortalama bir yıl ilkin Yiyecek Sepeti’nden yiyecek siparişi verdiğini, yemeği adresine getiren motosikletli kuryenin sipariş bilgilerinden kimlik detayları ile cep telefonu numarasına ulaştığını ve kendisini devamlı olarak arayarak, bildiri attığını söylemiş oldu.

Üniversite Talebesi Fatıma I. ifadesinin devamında söz mevzusu kişiye negatif cevaplar verip cep telefonu numarasını engellediğinde ise motosikletli kuryenin bu kez da değişik toplumsal medya platformlarından kendisine ulaştığını ve gene mesajlar atarak devamlı olarak kendisini rahatsız ettiğini söylemiş oldu.

ADRESİNİ DEĞİŞTİRMEK ZORUNDA KALDI

Kadıköy İlçe Güvenlik Müdürlüğü İskele Polis Merkezi Amirliği Kabahat Araştırma ve Soruşturma Ofis Amirliği Polisleri şikayetin üstüne derhal harekete geçti. Üniversite Talebesi Fatıma I., polislerin yönlendirmesiyle söz mevzusu kişiye buluşma verdi ve sivil polislerin nezaretinde ikilinin içinde bir buluşma sağlandı. Kısa süre içinde kimliği tespit edilen motosikletli kurye Avazbek A., Kadıköy İlçesi’ne bağlı olan Cafer Ağa Mahallesi Söğütlü Çeşme Caddesi üstündeki buluşma noktasına ulaştığında, İskele Polis Merkezi Amirliği Kabahat Araştırma ve Soruşturma Ofis Amirliği Polisleri tarafınca yakalanarak gözaltına alındı. İstanbul Güvenlik Müdürlüğü’ne getirilen rahatsızlık şüphelisi Avazbek A., Kadıköy İlçe Güvenlik Müdürlüğü Aile İçi ve Hanıma Karşı Şiddetle Savaşım Ofis Amirliği’ne teslim edildi. Herhangi bir kabahat kaydı bulunmayan ve “Cinsel Rahatsızlık” ile “Kişilerin Refah Ve Sükununu Bozmak” suçlarından hakkında işlem meydana getirilen Avazbek A. adliyeye sevk edildi. Mağdur Fatıma I.’nın tacizci yüzünden adresini bile değişiklik yapmak zorunda kalmış olduğu iddia edildi.

Yoruma kapalı.