Tıp öğrencisi Merve’den yürek sızlatan paylaşım: Bana şimdi kim dua edecek? Son yazışmasının ekran görüntüsünü paylaştı

Kahramanmaraş’ta 6 Şubat’ta meydana gelen 7,7 ve 7,6 büyüklüğündeki depremler çok sayıda yıkım ve ölümü beraberinde getirdi. 10 ili vuran depremde onbinlerce insan hayatını kaybetti.

Adıyaman Cumhuriyet Mahallesi 2501 Sansel Apartmanı A sokak’ta hemşire Gülsüm Börta (53) ve 30 yıllık eşi Mehmet Börta (53) moloz altında yaşamını yitirdi.

Gülsüm-Mehmet Börta çifti aynı zamanda ilkokul arkadaşıydı. 30 yıldır mutlu bir evlilik sürdüren Börta çifti depremde melek oldu, onları ölüm bile ayıramadı. Çiftin Sanko Üniversitesi’nde tıp öğrencisi olan kızı Merve Börta, enkaz altında babasının cep telefonunu buldu.

18 Şubat doğum günü olan Merve Börta, babasının cep telefonuna baktığında son siparişin doğum günü hediyesi olduğunu gördü ve gözyaşlarını tutamadı. SABAH’ın aktardığı Merve’nin hikayesi Türkiye’yi gözyaşına boğdu.

BİR GECEDE HAYATIM DEĞİŞTİ
Geçen 18 Şubat, Merve Börta’nın anne babasız ilk doğum günüydü. Merve Börta, doğum gününde 18 Şubat’ta Twitter’dan yaptığı paylaşımda “Bugün benim doğum günüm. Bugün bana annemi hatırlatıyor.

Benim de bir annem ve babam olduğunu unutmamı engelliyor. 3 gün boyunca her doğum gününü kutlayan hayatı seven bir kızdım diyeceğim. Ailem ve arkadaşlarımla kutlayın. Aylar önce tüm arkadaşlarımın, ailemin bir listesini yaptım.

Eskiden yer tutardık. Pastadan muma kadar her detayla ailem ilgilendi. Doğum günümde tüm sevdiklerimin yanımda olmasını dilerim. Aylar önce bugün için kıyafet aldım. bir kombinasyon yaptım. Annem ve babamla konuştuk.

Tüm planlarımı yapmıştım. Bana sorarsan, dünyada anne ve babamı kaybeden son kişi ben olurum. Hayatım bir gecede değişti. Hayat plan yapmak için çok kısa diyeceğim. Geleceğimizin garantisi yok” dedi.

ANNESİ İLE SON YAZIŞMASINI PAYLAŞTI
Merve Börta, sınav öncesi annesiyle yaptığı son yazışmanın ekran görüntüsünü paylaştı. Kız, “5 yıldır tıp öğrencisiyim. Annem her sınavdan önce babama mektup yazardı. ‘Bana dua et’ dedim. Muayene sırasında annem de benim kadar terliyor.

Babam da benim kadar stresli olurdu. Anne ve Baba, sizi çok özledim. Kim bana ‘Üzülme kızım’ diyecek?

Börta, anne ve babasına ait altın ve eşyaların enkazdan çalınmasına da isyan etti: “Ailemin biriktirdiği altınlar ve eşyalar enkaz mahallinde hırsızlar tarafından çalındı.

Annemin babamın helal parasıyla kazandığını sen nasıl elde edersin? Ben içiyorum. Siz Allah’tan hiç korkmuyorsunuz” diye paylaştı.

Yoruma kapalı.