Van’da çocuğa cinsel istismardan 4 kişi tutuklandı

Van İl Güvenlik Müdürlüğü tarafınca meydana getirilen açıklamada, Muradiye ilçesinde bir kız çocuğuna cinsel istismarda bulundukları suçlamasıyla gözaltına alınan 6 kişiden 4’ünün tutuklandığı açıklandı.

Açıklamada, bazı toplumsal medya hesapları ve haber sitelerinde yer edinen “bir kız çocuğunun asker, polis, işyar ve siyasetçilerin olduğu 40 kişinin cinsel istismarına uğramış olduğu” şeklindeki paylaşımların gerçeği yansıtmağı ve mesnetsiz olduğu ifade edildi.

Muradiye İlçe Polis Merkezi Amirliğine mağdur bir çocuğun müracaatta bulunması üstüne “çocuğun cinsel istismarı, şantaj, hakaret” mevzularıyla ilgili emek harcama yapıldığı bildirilen açıklamada şunlar kaydedildi:

“Emekler neticesinde 6 şüpheli gözaltına alınmıştır. Müdürlüğümüzdeki işlemlerinin peşinden adli mercilere çıkarılan 4 şüpheli tutuklanarak cezaevine teslim edilmiş, bir şüpheli hakkında adli denetim sonucu uygulanmış, bir şüpheli ise tutuksuz yargılanmak suretiyle özgür bırakılmıştır. Adli işlem yapılanlar içinde kamu görevlisi ya da mahalli siyasetçi bulunmamaktadır.”

Açıklamada, “Provokasyon amacı güdülen, kentin güvenliğini ve huzurunu hedef alan, negatif idrak meydana getirmeye yönelik art niyetli ve gerçeği yansıtmayan paylaşımlar hakkında lüzumlu adli işlemlere başlandığı” ifadeleri yer aldı.

Yoruma kapalı.