En son haberler | Kırgızistan'da darbe girişimi! Kim oldukları açıklandı: “Zorla iktidarı almaya kalkıştılar.”

Son dakika haber: Kırgızistan darbe girişimi haberleriyle sarsıldı! Kırgız devletinin Ulusal Güvenlik Komitesi tarafından yapılan açıklamada şu ifadeler yer alıyor: “Kırgızistan'ın gizli servisleri, ülkede güç kullanarak iktidarı ele geçirme girişimini engelledi.”

BEN KİMİM AÇIKLANDI

Devlet Ulusal Güvenlik Komitesi Basın Merkezi'nden yapılan açıklamada, şiddet yoluyla iktidarı ele geçirmeyi ve kitlesel huzursuzluk yoluyla ülkenin sosyo-politik durumunu istikrarsızlaştırmayı amaçlayan “suçlu ve yıkıcı” bir grubun öldürüldüğü bildirildi. önlenmiş.

Soruşturma, söz konusu grubun üyelerinin “suç ideolojisini destekleyen, aynı zamanda dini ideolojiyi fanatik bir şekilde savunan” kişilerden oluştuğunu ortaya çıkardı.

Açıklamada, operasyon sırasında yakalanan kişilerin ev ve arabalarında el yapımı patlayıcılar, ateşli silahlar, mühimmat, radyolar, kolluk kuvvetleri üniformaları, insansız hava araçları ve diğer yasaklı yayınların bulunduğu belirtildi.

(AA)Bu içerik Hazar Saygın tarafından yayınlanmıştır.

Sıkmak
ANA SAYFAYA DÖNMEK İÇİN BURAYA TIKLAYIN
Kadıköy'de şiddetli yağış nedeniyle bazı evleri su bastıKadıköy'de şiddetli yağış nedeniyle bazı evleri su bastı
Türk bayrağına yönelik provokasyona katılan kişi yakalandıTürk bayrağına yönelik provokasyona katılan kişi yakalandı
Tam 1000 TL indirim!  Skechers'ın en çok satan modeli günün fırsatıTam 1000 TL indirim! Skechers'ın en çok satan modeli günün fırsatı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir