Ali Yerlikaya duyurdu… 77 ilde Sibergöz-37 operasyonu: Çok sayıda gözaltı! – Türkiye'den son dakika haberleri

İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya, sosyal medya paylaşımında çocukların korunmasının en hassas konulardan biri olduğunu ve siber vatanda dahi sanal devriyelerin 7/24 görev başında olduğunu söyledi. kendi memleketlerinde olduğu gibi.

Yerlikaya, Emniyet Genel Müdürlüğü Siber Suçlarla Mücadele Daire Başkanlığı koordinasyonunda, İl Emniyet Müdürlükleri Siber Suçlarla Mücadele Şube Müdürlükleri tarafından; İstanbul, Ankara, Adana, Trabzon, Adıyaman, Afyonkarahisar, Eskisehir, Çanakkale ve Mersin'in de aralarında bulunduğu 77 ilde yürütülen operasyonlarda, CPS (Çocuk Koruma Sistemi) adı verilen uluslararası kuruluşlarla yapılan çalışma sonucunda şüphelilerin kimlikleri belirlendi. ve NCMEC (Kayıp ve İstismara Uğrayan Çocuklar Ulusal Merkezi), çocukların cinsel içerikli fotoğraf ve videolarını bilgisayarlarına indirdiklerini duyurdu.

Operasyonların ardından çok sayıda dijital materyale el konulduğunu belirten Yerlikaya, şöyle konuştu: “Operasyonları gerçekleştiren kahraman polislerimizi tebrik ediyorum. Allah razı olsun. Milletimizin duaları sizinle”.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir