Balkanlar'da şiddetli yağmur, rüzgar ve dolu etkili oldu

Slovenya'da dün başlayan şiddetli yağış ve dolu nedeniyle bazı ev, iş yeri ve araçlar hasar gördü, çok sayıda elektrik hattında arıza meydana geldi.

Hırvatistan'ın doğusunda bu sabah şiddetli yağışların artmasının ardından, Bosnacı köyündeki bir evde yıldırımın neden olduğu yangın çıktı.

Hırvatistan Başbakanı Andrej Plenkoviç yerel basına yaptığı açıklamada, şiddetli rüzgar nedeniyle köydeki 1.000 evden 900'ünün çatısının hasar gördüğünü söyledi.

Plenkoviç, hükümet ve yerel yetkililerin nüfusun kayıplarını karşılamak için çalışacağını söyledi.

Hırvatistan'ın Brod-Posavina bölgesinde kuvvetli rüzgar nedeniyle çok sayıda ev ve iş yerinin hasar gördüğü görüldü.

Karadağ'da yıldırım çarpması sonucu 1 kişi hayatını kaybetti

Bosna Hersek'in kuzeybatısında meydana gelen fırtına nedeniyle bazı köylerde elektrik kesintisi yaşanırken, ülke genelinde çok sayıda ev ve araçta maddi hasar meydana geldi.

Sırbistan'ın başkenti Belgrad'da şiddetli yağmur ve rüzgar nedeniyle ev ve işyerleri su altında kaldı, çok sayıda araç hasar gördü.

Karadağ'ın Kotor, Budva ve Bar gibi kıyı kentlerinde etkili olan kuvvetli rüzgar nedeniyle çok sayıda ev, iş yeri ve araç hasar gördü.

Karadağ İçişleri Bakanlığı'ndan yapılan açıklamada Radovici bölgesinde yıldırım düşmesi sonucu bir kişinin hayatını kaybettiği belirtildi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir