Bertuğ Yıldırım'ın Avusturya maçıyla ilgili açıklaması: “İntikam olarak görüyoruz” – Son Dakika Spor Haberleri

Milli takım oyuncuları Bertuğ Yıldırımbasın toplantısında açıklamalarda bulundu.

Henüz EURO 2024'te oynama şansı bulamadıklarından bahseden Bertuğ Yıldırım, şunları söyledi: “Henüz zamanımız olmayabilir ama önümüzde daha uzun yıllar var. Takımdaki kardeşlerimiz ile aynı yerde olmak büyük bir gurur. Teknik direktörümüzün daha önce forvet olması benim için büyük bir artı, ondan çok şey öğrendim. Ama tarzlarımız da farklı. 4-6-0 hocamızın bizzat geliştirdiği bir taktik ve zor bir taktik. Cenk Ağabey, ben ve Semih oynama şansı bulursa en iyi şekilde oynayacağız. Ancak oynamasa bile gol atma konusunda hâlâ büyük bir sorunumuz yok.” dedi.

“HAKAN KARDEŞ BİR ŞEY KAZANDI”

Hakan ÇalhanoğluKaptanı hakkında konuşan Bertuğ şunları söyledi: “Hakan Ağabey'in konuşması tam bir kaptan konuşmasıydı. Hakan Ağabey bazı şeylerin üstesinden gelmiş bir insan. Sahada bir şey duyduğumuzda biraz duygulanıyoruz, bu yüzden üzerimizdeki baskıyı kaldırıp kendi üzerine koymak istedi. Avrupa'da oynayan oyuncularımızın en büyük avantajı fiziki yapılarıdır. Türkiye'de oynayan oyuncular da güçlü çünkü zaten büyük kulüplerde oynuyorlar.“dedi.

“BU MAÇI İNTİKAM OLARAK GÖRÜYORUZ”

Finale çıkabileceklerini belirten Bertuğ, şöyle konuştu: “Bu turnuvada hedeflerimizi adım adım belirleyelim. İlk hedefimiz gruptan çıkmaktı ama rakibimiz Avusturya olunca… Hazırlık maçı nedeniyle sakatlandık. Bu maçı bir nevi intikam olarak görüyoruz. Onlardan öğreneceğimiz çok şey var. Herkes bu maça çok motive. Avusturya'nın gelmesi daha iyi oldu. Onlar da çok iyi bir takım ama Türklerin arası şu anda alev almış durumda… Takımdaki ağabeylerimiz bize eşit davrandığı için takımda kimsenin genç olduğu hissine kapılmıyorum. Sonu olmayan bir nesile sahibiz. Arda, Kenan, Semih…“dedi.

“SAMET AKAYDİN'DEN ÇOK ŞEY ÖĞRENDİM”

Samet AkaydınBertuğ, zihinsel gücüne değinerek şunları söyledi: “İnanılmaz bir destek görüyoruz. Herkese şunu sordum: 'Ya şampiyon olursak?' Bu destek beni düşündürüyor. Bence sonuna kadar gidebiliriz ve final oynayabiliriz. Samet Akaydın'dan çok şey öğrendim. Çok fazla eleştiri alıyor ama oyununu umursamadan oynuyor. Mental olarak çok güçlü. Ben de duygusal bir insanım ama Samet abi gibi davranmam gerektiğini öğrendim.” diyerek sözlerini tamamladı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir