Beşiktaş Belediyesi Yangın Alanında Yaralı Hayvanlara Müdahale Ediyor – Son Dakika Türkiye Haberleri

Diyarbakır'ın Çınar ilçesi ile Mardin'in Mazıdağı ilçesi arasındaki bölgede 20 Haziran gecesi çıkan yangında soğutma çalışmaları tamamlandı. 15 kişinin hayatını kaybettiği, onlarca kişinin yaralandığı yangının yaraları iyileşmeye devam ediyor.

Ayrıca yangında 556 koyun telef oldu, 250 yaralı hayvan ise sahiplerinin izniyle kesilmek üzere Et ve Süt Enstitüsü'ne gönderildi. Bölgede 120 hayvan veteriner hekimler tarafından tedavi edildi.

Yangında toplam 5.450 dönüm ekili alan yanarken, Diyarbakır'da 8.100 dönüm, Mardin'de ise 7.000 dönüm hasar oluştu. İl Tarım ve Orman Müdürlüğü ekipleri yangınla ilgili çalışmalarını sürdürürken, İçişleri Bakan Yardımcısı Münir Karaloğlu, yaraların tedavisi için Diyarbakır Valiliğine 3 milyon lira, Mardin Valiliğine ise 2 milyon lira aktarıldığını açıkladı.

TEDAVİSİ VE TEDAVİSİNİ YAPTI

Beşiktaş Belediye Başkanı Rıza Akpolat, yangın haberinin duyulmasının ardından hemen bölgeye belediye ekipleri gönderdi. Diyarbakır'da yangın bölgesine giden Beşiktaş Belediyesi Veteriner İşleri Müdürlüğü'ne bağlı Acil Hayvan Ambulans Ekipleri (MOBİVET), yaralı hayvanlara müdahale ederek bakım ve tedavilerini sağladı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir