Birlik ve Beraberlik Birliği hükümetten vergi adaleti istedi: “Neden haksız vergi uyguladığınızı biliyoruz” – Son Dakika Siyasi Haber

Birlik ve Dayanışma Birliği, Mersin Tabip Odası (MTO), Sağlık Çalışanları Sendikası, Birlik ve Dayanışma Sendikası (BDS), Sağlık Çalışanları Genel Sendikası, Tabipler Birliği, Talip-Sen, Hekim-Sen, Aile Hekimleri Derneği Mersin (MAHDER) ve Mersin Aile Sağlığı Çalışanları Derneği'nin katılımıyla gerçekleşen toplantıda, ortak basın açıklaması yapılarak vergi adaletsizliği eleştirildi.

Birlik ve Beraberlik Hukuk Birliği ve Mevzuat Uzmanı Birliği Genel Sekreteri Dr. Çağlar Özen, aile hekimlerinin maaşından her ay yüzde 35 oranında kesinti yapıldığını hatırlatarak, şunları söyledi: “Sayın yetkililer, bu ağır vergi yükü altında bizi ezen, haksız ve adaletsiz , sizi anlıyoruz. Yorumluyoruz, biliyoruz ve neden yaptığınızı açıklıyoruz. “Bizi anlamak istiyorsanız dinleyin” diye seslendi.

“VERGİ KESİNTİ MADEN ŞİRKETİNİN VERGİ BORCUNA EŞİTTİR.”

Uzman Dr. aile hekimlerinin kestiği vergi miktarının, etkilenen şirketin İliç maden kazasında silinecek olan vergi borcuna yakın olduğuna dikkat çekiyor. Çağlar Özen, şunları söyledi: “Her yıl 8,5 milyar lira civarında vergi ödeyen 30 bine yakın aile hekiminden, aylık her 100 lira ücret karşılığında 35 lira vergi kesintisi yapılıyor. İliç'te doğayı tahrip eden, kayıplara neden olan ve nesiller boyu halk sağlığını tehlikeye atacağı tahmin edilen felakete neden olanların silip süpürdüğü beyan edilen 7,2 milyon dolar vergiye yakın. Ayrıca kestiğimiz vergi tutarına aile bakıcılarının ödediği vergiler dahil değildir. “Vergilerini de eklersek vergi borçları silinecek patronlara ne kadar borç ödediğimizi hesaplayabiliriz” dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir