Çocuklarımızın EURO 2024'e vedası uluslararası basına yansıdı

Farklı ülkelerde haber yayınlayan uluslararası haber ajansları, internet siteleri ve ulusal gazeteler, Türkiye'nin dün EURO 2024'e veda ettiği maça ilişkin haberleri paylaştı.

İngiliz haber ajansı Reuters, “Müldür'ün kendi kalesine attığı gol Hollanda'yı EURO 2024'te yarı finale taşıdı” manşetini atarak şunları ekledi: “Türkiye, stadyumdaki coşkulu destek dalgasından yararlanarak beklenmedik bir yarı finale yükseldi ancak Hollandalıları yarı finalde tutmasına rağmen” Son 20 dakikada baskıya yenik düştüler.” Düştüler.” değerlendirmesini yaptı.

Katar merkezli uluslararası haber kanalı Al Jazeera, şunları söyledi: “Hollanda, yaklaşık 20 dakikalık çılgın bir periyodun ardından Berlin'de 2-1'lik skorla yarı finale yükseldi. Gerçekten etkileyici bir performans sergileyen Türkiye'yi de unutmayın. Hatta Türk yedek kulübesi bile son faulü protesto etti.” “Hatta bir tanesi ihraç edildi. Bu maç gerçekten her şeyi içeriyordu ve kesinlikle turnuvanın maçlarından biri olacak.

“EURO 2024'ün diğer 'misafir' ülkesi”

İngiliz Telegraph gazetesi, “Wout Weghorst, Hollanda'nın kurtarıcısıdır. Hollanda, Türkiye'nin saldırısını püskürterek EURO 2024'te yarı finale yükseldi” manşetiyle haberi yayımladı ve şunları söyledi: “Hollandalılar, taraftarın önünde oynadı EURO 2024'ün diğer ev sahibi ülkesi sanki Berlin'de maçmış gibi.” “Türkiye'de Olimpiyat Stadı'nda değil de Atatürk Olimpiyat Stadı'nda oynanıyormuş gibi bir maçın son kurbanı olmaya hazır görünüyordu. ” değerlendirmesini yaptı.

Fransız haber sitesi France 24, “Hollanda, EURO 2024'te Türkiye ile geri dönerek İngiltere'de yarı finale yükseldi” manşetini taşırken, “Stadın dörtte üçünü dolduran Türk taraftarların meşaleler yakması sürpriz değil” dedi. kutlamak.” Açıklamalarına yer verdi.

ABD'li internet sitesi Foxsports, “Hollanda geriden gelerek yarı finale yükseldi” manşetini yazarken, “EURO 2024 çeyrek finali yine heyecanla sona eren Hollanda'nın Türkiye'yi 2-1 yenerek yarı finale yükselmesiyle sonuçlandı.” -final.” bilgisini verdi.

“Hayal kırıklığı yaratan bir son”

İngiliz internet sitesi BBC Sport, “Türkiye için büyük bir turnuva olan bu turnuvanın sonu hayal kırıklığı yarattı” dedi. “Son 16 turunda Avusturya'yı yenmek kolay olmadı ve Türkiye, Berlin'de Avrupa'nın favorilerini alt etme riskiyle karşı karşıya kaldı.” değerlendirmesini yaptı.

“Türk taraftarların takımlarına verdiği destek, maça dramatik bir zemin oluşturdu”

ABD'li haber kanalı CNN, “Hollanda, Türkiye'yi yenerek EURO 2024'te yarı finale yükseldi” manşetini taşırken, “Türk taraftarların takımlarına verdiği destek maça dramatik bir zemin oluşturdu. Tribünlerdeki enerjiye yetişemedim.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir