Continental uyarıyor: Uyumadan seyahat etmeyin! – SAĞLIK

Continental, Dünya Uyku Günü'nde tüm sürücüleri uyku yoksunluğundan kaynaklanan kazalara karşı uyarıyor. Hem kendi güvenliğiniz hem de başkalarının güvenliği için direksiyon başında uyumadan vakit geçirmemeniz gerektiğini hatırlatan Continental, herkesi bu konuda sorumlu davranmaya davet ediyor. Premium lastik üreticisi ve teknoloji şirketi Continental, uykunun insan sağlığına olan faydalarına dikkat çekmek amacıyla 17 Mart'ta kutladığı “Dünya Uyku Günü”nü kutluyor ve sürücüleri uykusuz direksiyon başına geçmemeleri konusunda uyarıyor. Günümüzde birçok kaza yaşanıyor. Uyku eksikliği nedeniyle Doğa ve Uyku Bilimi Dergisi'nde 2023 yılında yayınlanan bir araştırmaya göre, araba kazalarının yaklaşık yüzde 20'si yorgunluktan kaynaklanıyor. Anakara Türkiye, sürücülerin ne olursa olsun uykusuz direksiyon başına geçmemesi gerektiğini vurguluyor. kısa veya uzun mesafeler hakkında bilgi veriyor ve sürücülere aşağıdaki tavsiyeleri sunuyor.

  • Özellikle uzun mesafeli bir yolculuğa çıkmadan önce en az 8 saat uyuyun ve yorgun ayrılmayın.
  • Araç kullanırken gözleriniz bir yere takılıp kalıyorsa ve göz kapaklarınız ağırlaşmaya başlıyorsa mutlaka aracı güvenli bir yerde durdurup biraz temiz hava alın.
  • Uzun süreli seyahat etmeyi planlıyorsanız kısa da olsa her iki saatte bir mola verdiğinizden emin olun. Kendinizi çok yorgun hissettiğinizde aracı durdurun ve uyumak için kısa molalar verin. Mümkünse sürücüleri değiştirin.
  • Seyahat ederken ağır yiyecekler veya uyku hapları tüketmeyin.
  • Uyku apnesi gibi sorunlarınız varsa mutlaka tedavi olun. Yanınızda kimse olmadan uzun bir yolculuğa çıkmayın.

Kaynak: (guzelhaber.net) Güzel Haber Masası

—–Sponsorlu Bağlantılar—–

—–Sponsorlu Bağlantılar—–

—–Sponsorlu Bağlantılar—–

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir