Dursun Özbek'in F.Bahçe'nin çekilme kararı sonrası açıklaması: “Dünyanın şerefi bozuldu” – Son Dakika Spor Haberleri

Galatasaray ile F.Bahçe, 2023 Turkcell Süper Kupa karşılaşması için 11 Nisan Stadı'na gitti.

Giallorossi, 1. dakikada Mauro Icardi'nin golüyle 1-0 öne geçti. Sarı-lacivertliler erteleme kararı alınmadan soyunma odalarına giderek sahayı terk etti.

Maçın hakemi Volkan Bayarslan ve yardımcıları, F.Bahçe'nin geri dönmemesi için bir süre bekledi, ancak 4. dakikada maç tatil edildi.

Maçın ardından Galatasaray Başkanı Dursun Özbek bir açıklama yaptı.

Dursun Özbek yaptığı açıklamada; “Üzgünüm böyle bir durum beklemiyorduk. Şanlıurfalı taraftara derbi izletmek yerine çok saçma şeyler yaşadık. Bu çok önemli bir kupa, asırlık kupa. Gerçi biz de “Zevk” yaşadık. Bu derbiyi izlerken hiç beklemediğimiz bir şey yaşadık. Bu maçtan elde edilen gelir depremzedelere yardım için kullanılacak. . Bir takım dolu, diğeri boş. Çok üzgünüm. Dünyaca rezil olduk. Galatasaray ve F.Bahçe'nin misyonu bunların ötesindedir. 19 Yaş Altı takımının çocuklarına yazık değil mi? Neden bu çocukları amaçlarınız için kullanıyorsunuz? Bu, tarihe kötü geçecek bir Süper Kupa finali “Hazırlığın kime faydası oldu? Önümüzdeki günler daha da gergin geçecek. Ben bu gerilimin sona ermesinden yanayım. Bu final onlar açısından pek iyi geçmedi” ya da bizim için. İnsanların tekrar düşünmesini isterim. Hiç de iyi gitmedi.” dedi.

Galatasaray Başkanı sözlerine şöyle devam etti; “Ben protokol için geldim. F.Bahçe hocası oraya gelmedi. Normalde gelmeleri gerekirdi. O kadar senaryo söylendi, böyle olacağını beklemiyorduk. İki üç yıldır buradayım.” Günlerdir böyle bir sevgi görmemiştik. Urfalılar bize kucak açtı.” dedi.

TFF'NİN SEÇİM KARARI

Dursun Özbek federasyonun seçim kararına ilişkin; “Federasyondan seçim yapılması bekleniyordu. Federasyon gereğini yaptı. Hayırlı olsun. Bugünden yarına birdenbire olamaz. 100'den fazla kişiyi seçeceğiz. Ara sürenin makul olduğunu düşünüyorum. Herkes şunu anlamalıdır: “Bunu. Federasyon erken seçim kararını verebilir. Federasyon bu kararı aldı ve duyurdu. 20 gün. “Bu bir federasyon için çok önemli. Federasyonun kararına da saygı duyulmalı. Önlerinde çok zaman olmasına rağmen bu kararı verdiler. Federasyon kararının sorgulanmasının arkasında başka bir amaç olduğunu düşünüyorum.” dedi.

Dursun Özbek; “Kendimize hakim olmalıyız. Galatasaray'ın başkanı olarak sporun tüm paydaşlarını duyarlı olmaya çağırıyorum.” dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir