Erciyes Üniversitesi 144 sözleşmeli personel alımı yapacak – Son Dakika Türkiye Haberleri

Resmi Gazete'de yayımlanan duyuruya göre enstitüde 42 hemşire, 41 destek personeli, 38 sağlık teknisyeni, 10 koruma ve güvenlik görevlisi, 10 katip, 1 mühendis, 1 biyolog ve 1 diyetisyen olmak üzere 144 sözleşmeli personel istihdam edilecek. Erciyes Üniversitesi Rektörlüğüne bağlı birimler alınacaktır.

Adaylar, 30 Nisan tarihine kadar e-Devlet üzerinden veya “https://isealimkariyerkapisi.cbiko.gov.tr” internet sitesi üzerinden başvuru yapabilecek.

Adayların KPSS (B) 2022 toplu sınavına girmiş olmaları ve lisans düzeyi için KPSSP3, önlisans düzeyi için KPSSP93 ve ortaöğretim düzeyi için KPSSP94 şeklinde en az 60 puan almış olmaları gerekmektedir.

KPSS PUANLARI ALIMLARA GÖRE OLACAK

Alımlarda yazılı veya sözlü sınav yapılmayacak olup, sıralama KPSS(B) 2022 grubunda ilgili puan türünde en yüksek puanı alan aday esas alınarak ilan edilen her kadro için yedek aday sayısı belirlenecektir. bir kere .

Asil ve yedek aday listesi, başvuru tarihinden itibaren 1 ay içerisinde “www.erciyes.edu.tr” internet sitesinde yayınlanacaktır.

Asıl kazananların veya son başvuru tarihine kadar gerekli koşulları sağlayamadığı tespit edilenlerin başvuru yapmaması durumunda yedek kazananlar sırasıyla sisteme dahil edilecektir. Son adaylar arasında eşitlik olması durumunda mezuniyet tarihi daha erken olan adaya, eşitlik olması durumunda ise doğum tarihi daha erken olan adaya öncelik verilecektir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir