Erden Timur'dan flaş açıklamalar: “Başkan Dursun'la Florya konusunda farklı düşünüyoruz” – Son Dakika Spor Haberleri

Galatasaray Sportif A.Ş. Cumhurbaşkanı Yardımcısı Erden Timur, Florya Metin Oktay fabrikasında gazetecilerin sorularını yanıtladı.

İşte Erden Timur'un açıklamaları…

“Henüz matematiksel bir şey yok. Mayıs ayı bizim için her zaman çok önemli. Galatasaray camiası ve taraftarları olarak son ana kadar konsantrasyonumuzu korumamız gerekiyor. Hala mantıklı değil. Yarını olaysız atlatabilirsek, İnşallah rakibimizin de bir maçı var. Bu çalışmalarımızı sürdürüp şampiyonluğu kazanacağız.” Bunu taçlandırmak istiyoruz. Henüz hiçbir şey bitmiş değil. Geçen yazımda da söylediğim gibi Mayıs ayı Galatasaray'ın yeni yılıdır, umarım kutlarız. Yeni yılda şampiyonlukla birlikte şampiyonluk konsantrasyonundan ve inancından başka bir şey düşünmemeliyiz.

Florya Project: “Biz bu konuları değil, şampiyonluğu ve sahayı konuşmak istiyoruz. Seçim durumu devam ediyor. Bu anlamda Galatasaray siyasetinin hiçbir parçasında yer almak istemiyorum. O yüzden ben de yönetimde yer almadı. Galatasaray'a hizmet verilecek hiçbir yerde görev almak istemiyorum.” “Her zaman katkı sağlamaya çalışıyorum. Florya meselesi çok konuşulduğu için Galatasaray taraftarının ve tüm camianın önemsediği konulardan biri ve benim için önemli bir konu.”

“Ne dersem siyasette olur”

Burada kalan kısmı kendi paramızla satın alarak bu noktaya geldik. Bu rakamlarla değerlendiriliyor. Bunlar güncel rakamlar. Şimdi ne söylesem bu politikayla ilgili olacak. Bu bir yöntemdir. Şu anda tartışılan şey bu. İki farklı yöntem var. Kendiniz yaptığınızda satış ve pazarlamayı kendiniz halledersiniz ve daha fazla kar elde edersiniz. Tam tersini yaparsanız daha rahat olur. Daha az kazanırsınız. Benim kişisel görüşüm, başından beri bunu bu şekilde ifade ettiğimiz, kendimiz yapacağımız yönünde.

“CUMHURBAŞKANI DURSUN İLE FARKLI DÜŞÜNÜYORUZ”

Herkesin bu kadar çok konuşması Galatasaray için çok önemli. Önemli olan en yüksek geliri elde etmektir. Müdüre asla dokunulmayacak. Böyle bir proje için herkes kendi kişisel yorumunu da yapacaktır.

Dursun ve başkanın Florya konusunda farklı görüşleri var ama yönetimde yer almamamın nedeni bu değil. Farklı düşündüğümüz bir konu. Bir yandan onları yıpratmak için pek çok şey yapılıyor. Garip suçlamalar var. “Erden Timur'un kendisi yapmak istediği” söyleniyor. Ben diyorum ki seçim döneminde ve seçim sonrasında burası yapılsa bile biz hiçbir yerde olmayacağız. Tekrar edeyim, Dursun Başkanımızla farklı fikirlerimiz var. İnsanların görüşleri farklı olabilir. Bunun olup olmamasıyla hiçbir alakası yok.

“PEŞKEŞ NOKTASI SORUN DEĞİL”

Buna vazgeçmek denir, bunu son derece yanlış buluyorum. Bu yöntem farkıdır. Vermek ve almak yoktur. Başkanımız Dursun'la farklı fikirlerimiz olabilir ama bu konuda kimseye haksızlık yapılmasını istemiyorum. Başkan Dursun'u 7 yıldır tanıyorum. Aynı cümlede geçmemesi gereken iki kelime. Şunun da altını çizmek isterim. Benim fikrim farklı ama fark, işi iki farklı şekilde yapmak. Uzlaşmanın hiçbir anlamı yok. Bu sadece bakış açısındaki bir fark.

“ŞAMPİYONLUK MODUNU AÇTIK”

Herkesin asıl gündemi şampiyonluk. Hepimiz şampiyona modunu etkinleştirdik. Bu son dönüm noktasıdır, umarım bir sonuca varırız. Kombinasyon eksikliğini sıklıkla duyuyoruz. Kapasitemizin yeterli olmadığını görüyoruz. Gece 3'te kuyruklar var. Bu tür sorunlar yaşıyoruz. Bu başarı devam ettiği sürece bunu nasıl yapacağız bilmiyorum ama bu stadyum kapasitesi bize yetmeyecek, bu açık.

“ÖRNEK OLMADAN PROJE YAPIMIYORUZ”

Kadın futbol takımının şampiyonluğu da çok önemli. Buyuk gayret. Genel olarak erkek futbolu çok ilgi görüyor, yine de kendilerini tebrik ediyor, şükranlarımızı sunuyoruz. Yakın zamanda şampiyonluğu kazanmak istiyoruz ama bu yönetimimizin kararı. Ondan hiç bahsedilmedi. Numune olmadan proje yapmıyoruz. Birlikteyiz, umarım her şeyi konuşabiliriz.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir