Ermenistan bile Filistin devletini tanıdı! “İki devletli çözümü destekliyoruz”

Ermenistan resmi haber ajansı Armenpress'in paylaştığı Dışişleri Bakanlığı'ndan yapılan açıklamada, Filistin Devleti'nin Ermenistan tarafından resmen tanındığı belirtiliyor.

Açıklamada, “Ermenistan, uluslararası hukuka, eşitlik, egemenlik ve halkların barış içinde bir arada yaşaması ilkelerine bağlılığını bir kez daha teyit ediyor ve Filistin Devleti'ni tanıyor” denildi. İfadesi kullanıldı.

Açıklamada, Ermenistan'ın BM Genel Kurulu'nun Gazze'de derhal ateşkes çağrısı yapan kararlarını kabul ettiği ve ülkenin iki devletli çözümü desteklediğinin altı çizildi.

Türkiye, Filistin Devleti'nin ERMENİSTAN tarafından tanınmasından memnundur

Dışişleri Bakanlığı, Ermenistan'ın Filistin devletini tanıma kararından memnun olduğunu söyledi.

Bakanlığın yazılı açıklamasında, “İspanya, İrlanda, Norveç ve Slovenya gibi ülkelerin ardından Ermenistan'ın da Filistin Devleti'ni tanımaya karar vermesinden memnuniyet duyuyoruz.” ifadelerine yer verildi.

Açıklamada, Filistin'in tanınmasının uluslararası hukukun, adaletin ve vicdanın bir gereği olduğu, bu durumun Türkiye tarafından daha önce de vurgulandığı ifade edildi.

Açıklamada, Türkiye'nin daha fazla ülkenin Filistin'i tanıması için çaba göstermeye devam edeceği belirtildi.

(AA)Bu içerik Hazar Saygın tarafından yayınlanmıştır.

ANA SAYFAYA DÖNMEK İÇİN BURAYA TIKLAYIN
Arabada 15 yaşındaki kızına tacizde bulunurken suçüstü yakalandı!  Avukattan skandal savunma: Suç unsuru teşkil etmiyorArabada 15 yaşındaki kızına tacizde bulunurken suçüstü yakalandı! Avukattan skandal savunma: Suç unsuru teşkil etmiyor
Karaköy'de turist tuzağı!  devam ettirildiKaraköy'de turist tuzağı! devam ettirildi
İstanbul'da taksilerde yeni dönem!  Taksiciler mutlu: Şoför dışında kimse bilmeyecekİstanbul'da taksilerde yeni dönem! Taksiciler mutlu: Şoför dışında kimse bilmeyecek

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir