Eylem Tok ve oğlunun yakalanmasının ardından Acı ailesi konuştu

Yazar Eylem Tok ile Op. Bülent Cihantimur'un 17 yaşındaki oğlu Dr. TC'nin Kemerburgaz'da kullandığı lüks otomobille yol kenarında arızalanan ATV'yi durduran kişilere çarptığı ve Oğuz Murat Acı'nın hayatını kaybettiği iddia edildi. annesi Eylem Tok tarafından önce Mısır'a, ardından da ABD'ye götürülerek kaçırıldı.

Olayın üzerinden yaklaşık 3,5 ay geçti ve haklarında kırmızı bülten çıkarılan anne-oğul, ABD'de yakalandı. Adalet Bakanı Yılmaz Tunç, olayın ardından ABD'ye kaçan anne ve oğlunun, Türkiye'nin iade talebi kapsamında ABD'de yakalandığını duyurdu.

O haberin ardından Oğuz Murat Aci'nin annesi Pervin Aci, babası Özer Aci ve eşi Şükriye Aci duygularını anlattı.

“Eşimle birlikte ağladık, sevinç gözyaşları döktük”

Özer Acı, uzun süredir yakalanma haberini beklediklerini belirterek, şunları söyledi:


“115 gün boyunca hiç mutlu olmadığımız bir dönemde mutluyduk, ağladık, gözyaşı döktük. İlk kez mutlu olduk, eşimle birlikte ağladık, sevinç gözyaşları döktük. Adalet istiyorum, adalet istiyorum. Bu, Bir başlangıç, orada burada yargılanacak, önemli değil Tutuklanması büyük sorun, Asıl kavga er ya da geç gelecek, er ya da geç annesi gelecek Bugün bunu öğrendikten sonra gidip vereceğim. Bu müjde oğluma ağlıyor, mutlaka ağlayacağız. Acımız devam ediyor ama ateşe biraz su serpseler geçmiyor ama her şeyden önce azaldı ona ne olduğunu yüzüne söylemek zorundayım. O bir anne, nasıl hissettiğini görmek istiyorum O gün gelecek, tekrar ediyorum, gelecek, eğer onu özlemiyorsam ve özlemiyorsam; Adaletin eninde sonunda yerini bulacağından eminim. Avukatımla konuştum; Deneme süresine kadar kendisini yakından takip edeceğiz. Artık orada bir avukatımız var, avukatımız davaya girecek, kendisini yakından takip ediyoruz.”


[Fotoğraf: İHA]

“Ben çok ağladım, bırakın onlar ağlasın”

Kararın ardından rahatladığını söyleyen anne Pervin Acı, duygularını şu sözlerle paylaştı:

“Yakalandığı haberinin ardından sırtımdan kocaman bir dağ kalktı. Acım, acım geçmedi, hiç geçmedi, omuzlarım çöktü. Bayram hediyesi, ne bayram hediyesi, çok güzel bir bayram hediyesi. Her zaman söyledim; Eylem Tok tutuklanırsa ağlamam o gün benim tatilim. Bugün gerçekten ağlamıyorum. Bir çocuğun acısı çok ağırdır, ona karşı o kadar kinim var ki acaba neden bunu yaptı, neden oğlumu bırakıp kaçtı? Biz 115 gündür buradayız ve 115 gündür bu evler dolu. Ya tek tek küçük bir telefon görüşmesi yapın ya da bırakın oturup düşünsünler, bunu çok düşündüm. “Çok ağladım, bırakın artık ağlasınlar.”

“Bunu beklemiyordum, büyük bir rahatlama oldu”

Anne ve oğlunun yakalanma kararıyla ilgili konuşan Oğuz Murat Acı'nın eşi Şükriye Acı, şu ifadeleri kullandı:


“Şaşırdım, beklemiyordum, büyük bir rahatlama oldu. Mücadelemizde bir noktaya ulaştık. Acı tatlı da olsa mutluluk var. Adalet arayışımızın beklediğimiz gibi devam etmesini ve hak ettikleri cezayı almalarını umuyoruz. En son mezarına gittiğimde sünnet olacağını söylemek için gitmiştim. Şimdi sana güzel bir haber vereceğim. Mücadelemizin sonuna ulaşacağız. Belki bu haber bir bayram hediyesiydi ama tatilimizin onsuz geçmesinin üzüntüsünü yaşıyoruz. Açıkçası oğlum asla Babalar Günü'nü kutlayamayacak ve biz de asla kutlayamayacağız. Oğlum artık babası olmadığının ve asla olamayacağının bilincinde. Son zamanlarda çok mutsuzdum, özellikle kırmızı bültenden sonra hiçbir haber gelmemesi beni mutsuz ediyordu. Şu anda hiçbir şeyin boşuna olmadığını, ne yaparlarsa yapsınlar adaletten kaçamayacaklarını söyledim. Bizim için önemli olan bundan sonra alacakları cezadır. İlk günden itibaren beni çok etkileyen ve “Annelik içgüdüsüyle yaptım” diyerek savunduğu açıklamasıyla ilgili bir şeyler söylemek istiyorum. Pek çok anne yaralandı, ben de anneyim, eşimin annesi de diğeri de yaralandı; Bunlardan biri de annem. Hepimiz çok üzgünüz, herkes annedir, hiçbir anne çocuğuna ya da başka çocuklarına zarar verilmesini istemez. “Bu bir annenin davranışı değildi, bunda çok ciddiyim.”


Fotoğraf: İHA[Fotoğraf: İHA]

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir