Fransız aşırıcılar kazanırsa Fransız kamu televizyonunu satacak – Son Dakika Dünya Haberleri

Marine Le PenAşırı sağcı Ulusal Meclis Partisi'nin üst düzey yetkilileri, erken seçimlerde Fransız parlamentosunda salt çoğunluğu elde etmeleri halinde kamuya ait televizyon ve radyo istasyonlarını özelleştirme planlarını açıkladılar.

“ÜÇ MİLYAR AVRO’DAN FAZLA TASARRUF SAĞLANACAK”

Parti başkanı Jordan Bardella Pazar günü devlet televizyonu France 3'e, amaçlarının tasarruf etmek için devlet yayınlarını özelleştirmek olduğunu söyledi.

Kamu radyo ve televizyon hizmetlerinin satışı 3 milyar eurodan Daha fazla tasarruf (104 milyar 933 milyon TL) sağlayacağını ve bunun diğer politikaları finanse edebileceğini söyledi.

“Biraz özgürlüğe, biraz oksijene ihtiyacımız var”

Parti başkan yardımcısı Sebastien Chenu, France 2 kanalına verdiği röportajda, Fransız kamu televizyonu ve radyosunun “biraz özgürlüğe, biraz oksijene” ihtiyacı olduğunu belirterek, ulusal radyodaki bazı önemli programların “solcu veya aşırı solcu” olduğunu ekledi.

9 Haziran'da Macron, Avrupa seçimlerinde aşırı sağın merkezcileri büyük ölçüde mağlup etmesinden sonra parlamento seçimlerinin yapılacağını duyurdu.

HANGİ KANALLAR ÖZELLEŞTİRİLECEK?

Dört ulusal televizyon kanalı ve 24 bölgesel kanalı olan, özelleştirilmesi gündemde olan kamu yayıncısı Fransız televizyonu; Film, dizi ve belgesellerin önde gelen finansörü olan şirket, Fransa'nın en büyük medya şirketidir.

diğer taraftan Radyo Fransabirçok ulusal ve yerel istasyona sahiptir ve ülkede podcast yayıncılığına hakimdir. kamu radyo istasyonu FransaInterGünlük 7 milyondan fazla dinleyicisiyle Fransa'nın en popüler radyosudur.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir