Hatay'ın 2 ilçesinde eğitime ara verildi

Hatay Valisi Masatlı, AFAD İl Müdürlüğü Afet Koordinasyon Merkezi'nde düzenlenen toplantıda kurum başkanlarıyla bir araya geldi.

Burada gazetecilerin sorularını yanıtlayan Masatlı, kentte son 24 saatte yapılan 167 haberden 157'sinde su baskını yaşandığını kaydetti.

Sahada tüm kamu kurum ve kuruluşlarının görev başında olduğunu belirten Masatlı, şöyle konuştu:


“Şiddetli yağış nedeniyle vatandaşlarımızın derelerde mahsur kaldığı ve bazı yerlerde su aktığı yönünde ihbarlar aldık. Şu ana kadar evleri sular altında kalan vatandaşlarımızı da müdahale edip kurtardık. Güvenli yerler Şehrimizde kötü bir durum yok.

Masatlı, kentteki yağış miktarının şiddetli yağışa ulaştığını söyledi.

2 ilçede eğitime ara verildi

Valilik, kentte olumsuz hava koşullarının devam ettiğini belirterek, şu açıklamayı yaptı: “13 Mayıs'ta Antakya ve Defne ilçelerindeki tüm okullarda eğitime 1 gün ara verildi.”

Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Öntürk de tüm imkanların seferber edildiğini söyledi.

Depremden dolayı kentin altyapısının zarar gördüğünü kaydeden Öntürk, şöyle konuştu: “Bundan kaynaklanan altyapı eksikliğinin farkındayız. Bu konuda hemşerilerimizden biraz sabır rica ediyoruz. Önceliğimiz kentimizin altyapısını güçlendirmek. Bunları hızlı bir şekilde hayata geçireceğiz ve altyapıyı çok iyi bir profile getirmek için çaba göstereceğiz” dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir