İçişleri Bakanlığı, Ankara Emniyet Müdürlüğü'ne ilişkin iddialara müfettiş atadı – Son Dakika Siyasi Haber

İçişleri Bakanlığı, sivil müfettişlere, daha önce Ankara Emniyet Müdürlüğü tarafından soruşturulan ve adli işlemleri devam eden bir organize suç örgütüne ilişkin sosyal medyada yer alan iddiaları aydınlatmakla görevlendirildiğini duyurdu.

Yayınlanma: 05.05.2024 – 19:08

Abo Ol

Google Haberleri

İçişleri Bakanlığı, “Ayhan Bora Kaplan” suç örgütüne karşı açılan davanın firari sanığı Serdar Sertçelik'in internet üzerinden yayınladığı yayında; Tanığın gizli ifadesinin içeriği konusunda Ankara Emniyet Müdürlüğü'ne bağlı bazı polis memurlarının kendisini zorladığı iddiasına ilişkin açıklama yaptı. Mülki müfettişlerin atanmasına ilişkin açıklamada şu ifadelere yer verildi:

“Yine Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan'ın liderliğinde, Sayın Cumhurbaşkanımızın verdiği büyük destekle, 'Yüzyıl Türkiye'nin hedefleri doğrultusunda, 22 yıldır büyük ve güçlü bir Türkiye için büyük bir özveriyle çalışıyoruz. Türkiye'de Barış Kanunu'ndan aldığımız güçle, organize suç örgütleriyle mücadelemiz devam ederken son 10 ayda 1 uluslararası, 40 ulusal, 78 bölgesel ve 336 yerel olmak üzere toplam 469 organize suç örgütünün çöktüğünü, Bazı sosyal medya hesaplarında Ankara İl Emniyet Müdürlüğü ile ilgili iddialar paylaşılıyor İçişleri Bakanlığımızca mülki müfettişler, daha önce emniyet teşkilatı tarafından araştırılan ve adliyeye sevk edilen Ankara'daki bir organize suç örgütüne ilişkin sosyal medyada yer alan iddiaları açıklığa kavuşturmak üzere görevlendirildi. Süreç devam ediyor. “Gelişmeler kamuoyuyla paylaşılmaya devam edecek.”

Cumhuriyet Tatil otel rezervasyonu

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir