İktidardaki DEM Şanlıurfa Milletvekili Şenyaşar'dan “23 Nisan” eleştirisi – Son Dakika Türkiye Haberleri

DEM Şanlıurfa Milletvekili Ferit Şenyaşar, Meclis'te düzenlediği basın toplantısında, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı'nın ülke genelinde kutlanması için hazırlıkların yapıldığını belirterek, Hükümetin çocukları karamsarlığa ve karanlığa sürüklediğini söyleyen Şenyaşar, “552 yeni doğan ve anneleriyle birlikte cezaevinde kalan çocukların hakları var.” “Geldiği şartlarda büyüyebilmesi için Adalet Bakanlığı'ndan sorumluluk almasını istiyoruz.” dedi.

SMA hastası çocukların ailelerinin tedavi masraflarının yüksek olması nedeniyle yardım topladıklarını anlatan Şenyaşar, Sağlık Bakanlığı'ndan bu hastaların masraflarının karşılanmasını istedi.

CEZAEVLERİNDE DENETİM TALEPLERİ KARŞILANMADI

DEM Şırnak Partisi Milletvekili Nevroz Uysal Aslan, TBMM İnsan Hakları Araştırma Komisyonu'nun cezaevlerindeki soruşturma taleplerine uymadığını söyledi.

DEM Şırnak Partisi Milletvekili Nevroz Uysal Aslan, kendisinin de üyesi olduğu TBMM İnsan Haklarını Araştırma Komisyonu'nun ilk toplantısında “cezaevlerindeki hak ihlallerinin ortadan kaldırılması ve önlenmesi” için çalışma yapmayı planladıklarını söyledi. Aslan, “Ancak İnsan Haklarını Araştırma Komisyonu çok yavaş çalışıyor ve çoğu zaman toplantı yapmıyor. Bu süreçte sadece 3 cezaevi ziyareti gerçekleşti.” dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir