Joe Biden: Genç değilim ama ne yapacağımı biliyorum

ABD Başkanı Joe Biden, Kuzey Carolina'daki seçim kampanyası sırasında konuştu.

Eskisi kadar rahat yürüyemediğini, konuşamadığını bildiğini söyleyen Biden, “Genç değilim ama ne yapmam gerektiğini biliyorum.” Dedi.

Biden, doğruyu nasıl söyleyeceğini bildiğini, doğru ile yanlış arasındaki farkı bildiğini belirterek, “Milyonlarca Amerikalı gibi ben de düştüğümde bile kalkabiliyorum.” dedi.

Ekonomiyi güçlendirmek ve “dünyayı (Vladimir) Putin gibi insanlardan korumak” için ne yapması gerektiğini bildiğini söyleyen Biden, şunları söyledi: “Bu işi yapabileceğime yürekten inanmasaydım yapmazdım. BT.” Bir daha başvuru yapmayın. Ama risk çok büyük. Donald Trump bu ülke, özgürlüğümüz ve demokrasimiz için gerçek anlaşmadır.” değerlendirmesini yaptı.

Biden: “Bu seçimi kazanmaya niyetliyim.” Dedi.

İlk canlı yayın tartışması eleştirilere yol açıyor

ABD'de 5 Kasım'da yapılacak başkanlık seçimlerinde yarışan Demokrat Parti üyesi Joe Biden ile Cumhuriyetçi rakibi Donald Trump, ilk canlı tartışmada karşı karşıya geliyor.

Trump program boyunca rakibi karşısında net bir üstünlük sağlayamasa da Biden ikinci kez yaşıyla ilgili endişeleri giderecek bir performans sergileyemedi ve programın ardından yoğun eleştirilere maruz kaldı.

Biden'ın adaylıktan çekilmesi üzerine tartışmalar sürerken Temsilciler Meclisi'nin Cumhuriyetçi üyesi Chip Roy, Başkan Yardımcısı Kamala Harris'in “Anayasanın 25. Değişikliği”ni kullanarak Başkan Biden'ın istifasını talep etmesi için bir yasa tasarısı hazırladığını duyurdu.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir