Kahramanmaraş depreminde Ebrar bölgesinden sağ kurtuldu ve LGS'de Türkiye birincisi oldu! – Türkiye'den son dakika haberleri

Kahramanmaraş merkezli depremde çöken ve 1.400 kişinin mezarı haline gelen 22 bloklu Ebrar Siteleri'nde çökmeyen ender bloklar arasında yer alan T Blok'ta ailesiyle birlikte depreme karışan kişi, çok sayıda kayıp verdi. Ebrar Sitelerindeki akrabalarının. Efe Talha PalabıyıkTüm zorlu süreçlere rağmen LGS'de Türkiye birincisi olmayı başardı.

Deprem sonrası yakınlarını kaybetmenin üzüntüsünü yaşayan ancak eğitim hayatının bu büyük travmadan etkilenmemesi için yoğun bir çalışma programına giren Palabıyık, LGS sınavında yüksek not alarak ailesini gururlandırmayı başardı.

6 Şubat depreminde hayatını kaybeden yakınları için hedef koyduğunu söyleyen Palabıyık, öğretmenlerinin yardımıyla zorlu süreci atlattığını söyledi.

“BUNUN TÜRKİYE’DE BİRİNCİLİĞİ ALMASINI HEDEFLİYORUM”

Deprem mağduru LGS Türkiye birincisi Efe Talha Palabıyık şunları söyledi: “Deprem sırasında yaşadıklarımızdan sonra bu süreci rehberlik danışmanlarımın yardımıyla atlattım. O tarihten sonra depremde ölen yakınlarımı gururlandırmak için kendi başıma okuyup Türkiye birincisi olmak istedim ve Allah'ın izniyle birinci oldum. Sınav sırasında amacım tüm sorulara doğru cevap vermek veya en fazla 1 hata yapmaktı. Stresim vardı ama sözlü bölüme girdikten hemen sonra stresim ortadan kalktı. Bundan sonraki hedefim İstanbul'da seçtiğim okullarda başarıya ulaşmak.” dedi.

“OĞLUM BUNU ÇOK ZOR ŞARTLARDA YAPTIK”

Anne Fatma Palabıyık şunları söyledi: “Şu anda çok gururluyum, güzel hislerimiz var. Oğlumun da bu birkaç kişiden biri olduğunu söylüyorum. Oğlum okulunun desteğiyle bunu çok zor şartlar altında başardı.Yunus Emre Ortaokulu Müdürü Osman Gündoğan da şunları söyledi: “Efe Talha'yı, annesini ve öğretmenlerini tebrik ediyorum. Maksimum puanı aldı ve birinci oldu, bununla da gurur duyduk.“dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir