Kardeşleri tahliye edilmişti! Dilan Polat cephesinden haber… Çarpıcı paylaşım: “Avukatı da doğruladı”

Türkiye'nin aylardır konuştuğu Dilan Polat-Engin Polat çiftinin tutuklanmasında yeni gelişmeler yaşanmaya devam ediyor. Hakim, Dilan Polat'ın kardeşleri Can ve Sinem Sıla Doğu ile Can Polat, Gökay Bekar, Halit Polat, Harun Abak, Metin Yılmaz, Mustafa Özalp, Nilgün Yılmaz, Uğurcan Ayyıldız ve Zekai Tepe'nin Ceza Kanunu hükümleri uygulanarak tahliyesine karar verdi. adli kontrol. 11 şüpheli serbest bırakılırken Dilan Polat cephesinde yeni bir gelişme yaşandı. Detaylar burada…

Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı'nın 16 şüpheli hakkında yürüttüğü soruşturma kapsamında Sulh Ceza Hakimliği aylık gözaltı incelemesi yaptı. Müvekkillerinin serbest bırakılması çağrısında bulunan Dilan ve Engin Polat çiftinin avukatı Hüseyin Kaya, davanın toplumsal bir boyutu olduğunu ve bazı güçlü grupların, ailenin aile hayatını göz önünde bulundurarak aileye yönelik bir operasyon yürüttüğünü söyledi. onun müşterileri. Avukat Kaya, dava dosyası kapsamındaki tüm delillerin toplanmasının ardından vergi suçuna ilişkin kanaate varıldığını belirterek, açıklanmayan bir tutarın bulunmadığını ve bunların raporlarla da teyit edildiğini savundu.

Şüpheli Sıla Doğu'nun avukatı Sibel Karaosmanoğlu, müvekkilinin kız kardeşi Dilan Polat ile 137 şirketten yalnızca 1'inde ilişki yaşadığını ve tamamen bağımsız çalıştıklarını iddia etti. Tahliye talebinde bulunan Avukat Karaosmanoğlu, Sıla Doğu'nun tutukluluğunun tek sebebinin Dilan Polat'ın ablası olması olduğunu söyledi.

Thumbs_b_c_f676752b39cb74b4920e63f7d04577e2

DİLAN VE ENGİN POLAT'IN GÖZALTILARININ DEVAM EDİLMESİNE KARAR VERİLMİŞTİ

Hakim, şüpheliler Dilan Polat, Engin Polat, Sezgin Polat, Alper Kürşat Polat ve Ahmet Gün'ün tutukluluk halinin devamına karar verdi. Kararda, Adli Tıp Kurumu'nun, Türk Ceza Kanunu'nun “akıl hastalarına özel güvenlik tedbirleri” maddesinin Dilan Polat hakkında uygun bulduğu ancak soruşturma konusu suçun bu ilişkiyle hiçbir ilgisinin olmadığı belirtildi. Adli tıp raporunun doğrudan Dilan Polat'ın mevcut durumunu belirlediği belirtilen kararda, yasanın Polat'ın tutukluluk açısından olumlu değerlendirilmesini gerektiren maddesinin raporda yer almadığı vurgulandı.

Thumbs_b_c_b93482e3bc84ad73b95d77a9327168a2

Kararda, sağlık komisyonu raporlarının Dilan Polat'ın cezaevinde bulunmasının tehlike teşkil etmediğinin ve ilk tutuklama kararlarının gerekçelerinin güncel ve geçerli olduğunun belirtildiği belirtildi. Kararda, delillerin toplanmakta olduğu ve ana raporun henüz dosyaya konulmadığı için delillerin düzeltilmesi ihtimalinin bulunduğu belirtildi. Avrupa İnsan Hakları Mahkemesi içtihadında, tedbirin bu aşamada orantılılık ilkesine aykırı olmadığı yönünde değerlendirildiği, tutukluluk süresinin, tutukluluğun niteliğinin, suçun üst sınırının ve ceza miktarının belirlendiği belirtildi. kanunun gerektirdiği ceza. Birlikte değerlendirildiğinde Dilan Polat'a ilişkin yargı denetimi hükümlerinin yetersiz olacağı ileri sürüldü.

“AVUKAT HÜSEYİN KAYA İLE KARŞILIKLI ANLAŞMA YOLUMUZU KUTLADIK”

Bu gelişmelerin ardından Dilan Polat'ın sosyal medya hesabından dikkat çeken bir paylaşım yayımlandı.

Dilan Polat'ın sosyal medya hesabından yapılan açıklamaya göre gazeteci Emrullah Erdinç, avukat Hüseyin Kaya'dan ayrıldığını, avukat Hüseyin Kaya'nın da ayrılığı doğruladığını söyledi.

E1

Dilan Polat'ın sosyal medya hesabından yayınlanan paylaşımda şu ifadelere yer verildi:

“Avukat 'Hüseyin Kaya' ile karşılıklı olarak yollarımızı ayırdık. Kendisine emeklerinden dolayı teşekkür ediyor, meslek hayatında başarılar diliyoruz. Bunu kamuoyuna saygıyla duyuruyoruz.”

S11

Sıkmak
ANA SAYFAYA DÖNMEK İÇİN BURAYA TIKLAYIN
Ataşehir'de kaçan kurbanlık boğa kaosa neden oldu!Ataşehir'de kaçan kurbanlık boğa kaosa neden oldu!
Bursa'da yolcu minibüsleri ile otomobil çarpıştı!  1 yolcu yola savrulduBursa'da yolcu minibüsleri ile otomobil çarpıştı! 1 yolcu yola savruldu
Eskişehir'de aile vahşeti!  Karısını ve üvey kızını silahla öldürüp kendini vurduEskişehir'de aile vahşeti! Karısını ve üvey kızını silahla öldürüp kendini vurdu

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir