Kayseri'de çocuğa tacizde gerilim! Araçları devirdiler, iş yerlerini ateşe verdiler! Vali açıklama yaptı: “Bir Suriye vatandaşı tutuklandı”

İddiaya göre, Danişmentgazi ilçesinde bir yabancı vatandaş 5 yaşındaki yabancı çocuğa tacizde bulunurken yakalandı. Olay yerinde toplanan kalabalık grup, şahsı götürmek için çalışma yaptı.

ÇOK SAYIDA GÜVENLİK GÖNDERİLDİ

Olay yerine çok sayıda polis, çevik kuvvet, doktor ve itfaiye ekibi müdahale etti.
AW237258_02
Şüpheli, Özel Harekat polisleri tarafından bölgeden uzaklaştırılırken, kalabalık grup, yabancı uyruklulara ait araçları devirerek bazı iş yerlerini ateşe verdi.

AW237258_07
Polis kalabalığı dağıtmak için TOMA araçlarıyla müdahale etti.

AW237258_06

Polis kalabalığın dağılması yönünde uyarıda bulunurken, MHP Kayseri Milletvekili Baki Ersoy da bölgeye geldi. MHP Kayseri Milletvekili Baki Ersoy da bölgeye gelerek halkı sakinleştirmek için görüşmelere devam etti.

AW237258_03

YÖNETİM KAYSERİ: 'ÇOCUK KORUMA ALTINA ALINDI'

Olayların ardından Kayseri Valiliği de bir açıklama yaptı.
AW237258_01

Açıklamada, “30.06.2024 tarihinde ilimiz Danışmangazi ilçesinde bir Suriye vatandaşının Suriyeli küçük bir çocuğa yönelik davranışı üzerine şahıs polis birimlerimiz tarafından gözaltına alınmış ve çocuğumuz birimlerimizde koruma altına alınmıştır. Konuyu titizlikle takip etmiş olup vatandaşlarımız itidalli davranarak resmi tedbirleri almıştır.” “Yetkililerin yaptığı açıklamalar dışında herhangi bir işlem yapmadığımızı saygıyla belirtiriz.” ifadelerine yer verildi.

AW237266_01

AYDIN ​​İL EMNİYET MÜDÜRÜNDEN VATANDAŞLARA ÇAĞRI

İl Emniyet Müdürü Atanur Aydın da bölgeye gelerek yaptığı açıklamada, “Tepkinizi gösterdiniz. Sizi anladık, mesajınızı aldık. Bundan sonra yapacağınız her türlü işlem buradaki mağduriyetle ilgili meselelere dönüşecektir. Mağdurun sağlık durumuyla ilgili herhangi bir bilgi yok.” “Herhangi bir sorun görünmüyor. Size söz veriyorum, o kişi ve ailesiyle ilgili, tehcir dahil her türlü konuyu halledeceğiz. Bir hafta sonra tekrar bu mahalleye geleceğim. Lütfen ailelerinizi de alıp gidin. Evde ne gerekiyorsa yapacağız, söz veriyorum.” kullanılmış.

AW237266_03

VALİ ÇİÇEK: '5 POLİSİMİZ YARALANDI'

Kayseri Valisi Gökmen Çiçek, vatandaşları sakinleştirmek için olayların yaşandığı bölgeye gitti. Vali Çiçek, yakındaki bir apartmanın balkonuna çıkarak vatandaşları sakin olmaları konusunda uyardı.

_74771 (2)

Olayları sakinleştirmeye çalışan 5 polis memurunun yaralandığını belirten Vali Çiçek, şunları söyledi: “Öfkenizi çok iyi anlıyorum. Şu anda gerçekten öfkeli olduğunuzu ve bu olayın alçakça bir kaza olduğunu biliyorum. Valiniz olarak size söz veriyorum. Danişmengazi Mahallesi'nde bir daha böyle bir alçaklığın yaşanmayacağını herkesten anlıyorum, dağda taşta terörle mücadele eden arkadaşlarımız sizin güvenliğiniz için bir şeyler yapmaya çalışıyor, burada polisimiz zarar görmesin. Yaralılar. Devlet gereken her şeyi yapacaktır. Herkesin dağılmasını istiyorum.”

_74771 (1)

_74771

“MHP OLARAK ONLARIN ÜLKELERİNE DÖNMELERİNİ SAĞLAMALARINI BEKLİYORUZ”

MHP Kayseri Milletvekili İsmail Özdemir, sosyal medya paylaşımında şunları söyledi: “Kayseri'de bir çocuğumuza insanlık dışı davranış sergileyen Suriyeli şahıs tutuklanmış ve hakkında cezai soruşturma başlatılmıştır. Yapılan açıklamanın yapılması şarttır. Kayseri Valiliği tarafından dikkate alınmakta olup vatandaşlarımızın huzurunu bozacak provokasyonlara izin verilmemektedir.” “MHP olarak Türkiye'nin huzur ve güvenliği için Suriyeli misafirlerimizin bir an önce onurlu bir şekilde ülkelerine dönmelerini sağlamayı bekliyoruz.” dedi.

KÜRŞAD ZORLU'DAN AÇIKLAMA

İYİ Parti Ankara Milletvekili Kürşad Zorlu, sosyal medyadan yaptığı açıklamada, “Kayseri'de yaşanan insanlık dışı olay ve sonrasında yaşanan gelişmeler nedeniyle az önce Kayseri Valisi Gökmen Çiçek ile görüştüm, bir girişim olduğu bilgisini aldım. Suriyeli bir mültecinin başka bir Suriyeli çocuğa istismarda bulunduğunu ve söz konusu alçağın tutuklandığını” ifade etti. Bu durum ülkemizde mülteci sorununun ne kadar tehlikeli olduğunu bir kez daha ortaya koyuyor. Kalıcı çözüm için mültecileri geri göndermekten başka seçeneğin olmadığı açık.

Bu içerik Metin Yamaner tarafından yayınlanmıştır.

Sıkmak
ANA SAYFAYA DÖNMEK İÇİN BURAYA TIKLAYIN
Yazlık sitede korkunç cinayet!  Özel güvenlik görevlisi apartman sahibini öldürdüYazlık sitede korkunç cinayet! Özel güvenlik görevlisi apartman sahibini öldürdü
Yer: Ankara!  Hastane otoparkına girdiYer: Ankara! Hastane otoparkına girdi
Macron'a soğuk duş!  İlk sonuçlar geldi: Yarışa liderlik ediyorumMacron'a soğuk duş! İlk sonuçlar geldi: Yarışa liderlik ediyorum

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir