“Kodlarımızda asalet ve cesaret var”

AK Parti'nin Esenyurt'taki ilçe teşkilatını ziyaret eden Yerlikaya, ilçedeki sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri, sanayiciler ve Cumhur İttifakı partilerinin temsilcileriyle, 13.11.2019 tarihinde düzenlenen “İstanbul Barışı, Esenyurt Barışı” iftar programı münasebetiyle bir araya geldi. otel.

Yerlikaya burada yaptığı konuşmada, göreve geldiği ilk günden bu yana suçla mücadeleyi kararlılıkla sürdürdüklerini söyledi.

31 Mart'ta yapılacak yerel yönetim genel seçimlerine 2 gün kaldığını anımsatan Yerlikaya, geçen yıl genel seçimlerin huzur içinde yapıldığını, millet ayrımı yapmadan millete hizmet ve gönülleri memnun etmek için hareket ettiklerini söyledi. oy verenler ve oy vermeyenler.

İçişleri Bakanlığı olarak hukuka ve insan haklarına uygun hareket ettiklerini vurgulayan Yerlikaya, göreve geldikleri 4 Haziran 2023'ten bu yana terör örgütleriyle sürekli mücadele ettiklerini söyledi. “Görüyorsunuz bölücü terör örgütü son mücadelesini veriyor. Ülkemizin içinde veya dışında kime güvendiği bizi ilgilendirmiyor. Kaç tır dolusu silahın teslim edildiği bizi ilgilendirmiyor. Nerede olduğu umurumuzda değil. Hava koşulları ne kadar elverişsiz olursa olsun saklanıyor.” dedi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, “Bize yan gözle bakan terör örgütlerini küçümsemeyeceğiz” dedi. Yerlikaya, söylediklerini hatırlatarak şöyle devam etti:


“Cesaret kalbin kusurudur. Korkaklık bir kalp hastalığıdır ve tövbeyi gerektirir. Bizim kurallarımızda, inancımızda, 2200 yıllık devlet geleneğimizde asalet ve cesaret vardır. Kim bize meydan okursa ilk önce şunu söylesin: 'Akıllı ol ve kiminle uğraştığını biliyor musun?' “Diyoruz ki, 'Dünyada bizim dostluğumuz, kardeşliğimiz diye bir şey yoktur. Ancak anlaşmazlığa ve yıkıma karşı mücadelemiz destansı olacak.'

Yerlikaya, FETÖ ve DEAŞ'ın dini istismar eden terör örgütleri olduğunu ve bunlarla mücadelelerinin aynı şekilde devam ettiğini anlattı.

“Şehir eşkıyaları” olarak adlandırdığı organize suç örgütleriyle ve terör örgütleriyle mücadele ettiklerini belirten Yerlikaya, 4 Haziran'dan bu yana yerel, bölgesel ve ulusal ölçekte 421 organize suç örgütünü imha ettiklerini bildirdi. Yerlikaya, suç örgütlerine yönelik operasyonların Savcılık ve MASAK ile uyum içinde çalışılarak yürütüldüğünü söyledi.

Bakan Yerlikaya, Etiler'de bir restoranda yaşanan silahlı saldırının şüphelilerini 2 gün sonra yakalayıp adalet önüne çıkardığını söyledi ve bunu bizzat paylaştı.


İstanbul'da 10 ayda 52 bin narkotik şüphelisi gözaltına alındı

Yerlikaya, MASAK raporu doğrultusunda çöken suç örgütlerinin mal varlıklarına da savcılıklar aracılığıyla el konulduğunu, kendilerinden alınan araçların da mahkeme kararıyla trafik polislerine devriye aracı olarak tahsis edildiğini, bu durumun düzeltildiğini ifade etti. birçok ülkede takdir edilmektedir.

Yerlikaya, uyuşturucu suçlarıyla mücadele kapsamında İstanbul'da son 10 ayda gerçekleştirilen 6 bin 765 operasyonda 19 ton uyuşturucu madde ele geçirildiğini, 52 bin 501 şüphelinin tutuklandığını belirterek, vatandaşların herhangi bir duruşmasının bulunmadığını söyledi. ilaç temini, satışı veya kullanımı ile ilgili tecrübeleri veya bilgileri olan veya bir durumla karşılaştıklarında 112'yi aramaları istendi.


Yerlikaya, “Kent Mutabakatı” adı altında yapılan ittifaka değinerek, “Biz de diyoruz ki, bize oy verenle vermeyen arasında ayrım yapmıyoruz, yapamayız. Sizin adınıza biz de bunu yapacağız. samimi ve alçakgönüllü, sorunlarımızı çözmede çevik, cesur ama sorunlarla mücadelede istişarede ve sağduyudan ayrılmayan.” Sorunları akışla çözen, hizmetle bütünleştiren, gerçek belediyecilik işini 'ben' yerine 'birlikte yaptık' tevazusuyla yapacak arkadaşlarla yolumuza devam etmek istiyoruz.” Dedi.

Bakan Yerlikaya, İstanbul Büyükşehir Belediyesi'nde Murat Kurum'un bu birlik ve beraberliği sağlayacağına inandığını belirterek, 31 Mart seçimlerinde Kurum'a oy verilmesi çağrısında bulundu.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir