Mansur Yavaş belediye başkanlarına: “Kim bu teklifi reddederse…” – Son Dakika Türkiye, Siyasi Haberler

Kesin sonuçlara göre Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı (ABB) Mansur Yavaş, yüzde 60 oyla yeniden Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı seçildi.

Yavaş, akşam saatlerinde Büyük Ankara Toptancı Hali'nde düzenlenen iftarda esnaflarla bir araya geldi.

Burada konuşan Yavaş, kendisine destek veren tüm vatandaşlara teşekkür ederek şunları söyledi:

“Seçim yaptık ama ne yazık ki her zamanki gibi son iki günün başında hizmetlerinden, vaatlerinden söz edemeyenler çirkin pankartlarla konuşmaya çalıştılar. Ama seçim sonuçları gösteriyor ki bunlar öyle değil. İhtiyaç duyuldu ve Vatandaşlarımız şimdiden tepki gösterdi ve bunun sonucunda Ankara halkı 5 yıllık hizmetimizin ödülünü onayladı.

“BU TEKLİFİ REDDEYENLER SİYASİ ÇÖZÜME ATILDI”

Mecliste çok sayıda seçilmiş belediye başkanımız ve bir bağımsız belediye başkanımız olmasına rağmen dedik ki: “Gelin, verdiğimiz ele, kazandığınız belediyelerin vatandaşları bize daha az oy vermiş olabilir ama sonuçta çözüm üretin.” Onların sorunları birlikte, sorun değil, ben bir teklifte bulunacağım: “El ele tutuşalım, hep birlikte Ankara'nın tamamına hizmet edelim.” Bu teklifi reddedenler artık siyasetin çöplüğüne atılmışlardır, neredeyse tamamı gitmiş. “Umarım şimdi seçilen belediye başkanları da aynı hatayı yapmazlar, elimizi tutarlar ve gerekirse 16 belediye başkanıyla birlikte Ankara'ya hizmet etme imkanı buluruz”.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir