Özgür Özel seçimlerden sonra ilk kez İzmir'de: “İleride zafere ulaşacağımız seçimlerin dördüncü günündeyiz” – Son Dakika Siyaset Haberleri

Özel, uçakla geldiği İzmir'de Adnan Menderes Havalimanı önünde otobüsten kendisini bekleyen vatandaşlara seslendi.

Özel, partisinin İzmir'deki seçim zaferinden dolayı vatandaşlara teşekkür ederek, sancılı ve tartışmalı bir sürecin sonunda Türkiye'de hiçbir siyasi partiyle ittifak yapmayan ilk parti olduklarını söyledi.

Aday seçim sürecinde kimsenin hakkını ihlal etmediklerini belirten Özel, İzmir'in iyi belediyecilik uygulamalarına devam edeceğini söyledi.

“HİÇ KİMSENİN ŞÜPHESİ OLMAMALI”

Özel, parti örgütleriyle belediye başkanları arasındaki ilişkiye ilişkin uyarıda bulunarak şunları söyledi:

“Belediyeler örgütün yönetileceği kurumlar değildir, belediye başkanları da örgütün lideri değildir. Herkes görevini iyi yaptığında başka bir göreve talip olursa hakkının yenilmeyeceğini bu seçimlerde gördü. Örgütün, belediyenin dengesini doğru kuran, birbirine destek veren, eylemleri doğru açıklayan, örgütü yeterince koruyan bir belediye başkanı var.” “Sonuna kadar destekleyeceğim. Eski hastalıklarla ilçe seçimlerini kazanarak belediye başkanını gereksiz taleplerle yıpratmaya çalışan ilçe başkanının karşısında olacağımdan kimsenin şüphesi olmasın.”

“BUGÜN KAZANDIĞIMIZ SEÇİMİN DÖRDÜNCÜ GÜNÜ DEĞİL”

Özel, önümüzdeki 5 yılın partileri açısından çok önemli olacağını vurguladı ve sözlerini şöyle sürdürdü:

“Biz milletimizden kredi aldık. Bu kredi ihtiyaç kredisi değil. Böyle bakarsak harcarız, tükeniriz, kaybederiz. Bu kredi yatırım kredisidir. Seçmen bize, '5 yıl iyi idare edin, 4'üncü yılın sonunda karar vereceğim' dedi. “Eğer Türkiye'nin geleceğine yatırım yaparsanız, belediyeleri iyi yönetirseniz, kavga etmezseniz ve Türkiye'yi yönetmeye hazır personel yetiştirirseniz, size Türkiye'yi yönetmeniz için daha fazla kredi veririm.” bir organizasyon. Ve bugün kazandığımız dördüncü seçim günü değil. Gelecekte kazanacağımız dördüncü seçim günüyüz. Ve bundan sonra her gün, seçime bir gün kalmanın getirdiği sorumlulukla birlikte çalışmak zorunda kalacağız.”

“Burası babanın evi”

İzmir'in yaşam tarzlarının karşılıklı garanti altında olduğu bir şehir olduğunu vurgulayan Özel, sözlerini şöyle sürdürdü:

“Bu zaferin bize verdiği özgüvenle, AK Parti'nin bir üyesini bile kırarsak, bir MHP'liyi üzmüş, birçoğu bize destek veren Cumhur İttifakı gençlerini yabancı gibi hissettirmiş oluruz. Bu partide en büyük hatayı biz yapacağız. Davet ettik, geldiler. Burası.” Orası babanın evi. Baba evinde herkese yer vardır, herkes huzur içinde oturabilir. Babasının evinde erkek kardeşlerden biri başını açar, diğeri ise örter. Baba kimseye karışmaz. Birisi babasının evinin bir odasında oturup keyif yapıyor. Birisi diğer odada dua ediyor ve ibadet ediyor. Babanın evi böyle. “İzmir, artık kendisine benzemeyeni koruyan, bir arada yaşamanın, ortak yönetimin, hoşgörünün ve özgürlüğün şehridir. Bunun için size güveniyorum. Bunu tüm Türkiye'ye kanıtlayacağız.”

Toplantıya CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Deniz Yücel, İzmir ve Manisa'nın seçilmiş belediye başkanları ve bazı milletvekilleri de katıldı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir