Peugeot Türkiye, yenilenen Rifter modeliyle pazar payını artırdı – Son Dakika Otomotiv Haberleri

Otomotiv ve Mobilite Distribütörleri Derneği (ODMD) Peugeot Türkiye, açıkladığı mayıs ayı satış verilerine göre Yeni Rifter modeliyle başarısında bir adım daha ileri gitti.

Şirketten yapılan açıklamaya göre hafif ticari araç pazarında 2023 yılını toplam 20 bin 83 adet satışla kapatan Peugeot, özellikle Rifter'in performansı sayesinde yılı 3. sırada tamamladı. 2024 yılına hızlı bir şekilde giren Peugeot, yenilenen Rifter ile lansman dönemi olan mayıs ayında zirveye ulaştı.

Mayıs ayında segmentinde %25 pazar payına ulaşan Peugeot Rifter, geçtiğimiz ay kendi segmentinde tercih edilen hafif ticari araç olarak liderliği elde etti.

Açıklamada görüşlerine yer verilen PeugeotTürkiye Genel Müdürü Gülin ReyhanoğluRifter'in hafif ticari araç pazarında marka haline geldiğini söyledi.

PEUGEOT SATIŞ TABLOSU

Reyhanlıoğlu, araç satışlarındaki büyümeden oldukça memnun olduğunu vurgulayarak, şöyle konuştu: “Geçen yıl kendi segmentinde lider olan Rifter, geçen mayıs ayındaki lansman ayında yine liderliğe ulaşmayı başardı. “Her 4 araçtan biri hafif ticaride satıldı.” Mayıs ayında kendi segmentinde Yeni Peugeot Rifter yer aldı” dedi.

2023 yılını hafif ticari araç pazarında yüzde 7,6 payla tamamladıklarını hatırlatan Reyhanoğlu, şöyle konuştu: “Bu, tamamen yenileyip pazara sunduğumuz ticari araç ürün gamımızın üzerinde bir pazar payına işaret ediyor. iddialı hedeflerimize ulaşmamızda en büyük yardımcımız olacak “Bu yıl da hafif ticari araç pazarında geçen yılın benzeri bir pay almayı hedefliyoruz” dedi.

TİCARİ SATIŞ ORANI

Reyhanoğlu, 2023 yılında hafif ticari araçların toplam pazardaki satış oranının yüzde 22 olacağını belirterek, şöyle konuştu:

''Peugeot Türkiye gibi bu oran da yüzde 26 oldu. İddialı hafif ticari araçlarımızla 2024 yılında da pazarın üzerindeki bu oranı korumayı hedefliyoruz. Yukarıda da belirttiğimiz gibi Peugeot Türkiye olarak başladığımız yerden aşağıya inmeyi düşünmüyoruz. Rifter bu seneki hedeflerimizde çok önemli bir rol oynuyor.

Hafif ticari araç pazarında geçen yıl elde ettiğimiz pazar payımızı 2024 yılı sonuna kadar korumayı hedefliyoruz. Rifter modelimiz 11.86 adetlik satışla geçen yıl toplam hafif ticari araç satışlarımızın yarısından fazlasını oluşturdu. yılı segmentinde lider olarak tamamladı. “Bu yıl yeni Rifter ile satışlarımızın yüzdesini daha da artırmak istiyoruz.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir