Sahte sağlık raporu hazırlayan çeteye operasyon

Nazilli Başsavcılığı'nın talimatıyla Nazilli İlçe Jandarma Komutanlığı ve Aydın İl Jandarma Komutanlığı ekipleri, engelli satın alma olarak tanımlanan hak ve hizmetlerden hukuka aykırı olarak yararlandığı tespit edilen çeteyi hedef almak amacıyla sahte sağlık kurulu raporları hazırlayıp kullandı. Araç, Emeklilik, Emeklilik, Sağlık, Özel Eğitim ve İstihdam 8 Mart'ta devam etti.

11 Haziran'da Nazilli, Tunceli, İstanbul ve İzmir'de adresleri teknik ve fiziki takip sonucu belirlenen 17 şüpheliye operasyon düzenlendi.

Eş zamanlı operasyonda 87 adet sağlık komisyon raporu, 96 sayfa hasta muayene dokümanı, 13 adet hastane laboratuvar sonuç formu, hasta gözlem formu dokümanı, 2 adet tabanca, 54 adet fişek, 3 adet şarjör, 18 adet cep telefonu, 2 adet engelli kimlik kartı, 6 adet engelli ve malul 6 adet SGK belgesi, 7 adet üzerinde isim ve telefon numarası yazılı defter ve defter, 6 adet reçete, 1 adet dizüstü bilgisayar, 1 adet SIM kart adaptörü, 1 adet banka kartı, 1 adet sigorta kartı laboratuvarı, 11 adet SIM kart, 7 adet CD, 5 adet flash bellek, 1 adet bilgisayar kasası, Aydın vergi dairesine ait 1 adet belge ile banka dekontları ve muhasebe işlemlerini içeren 5 adet belge ele geçirildi.

Operasyonda 17 şüpheli gözaltına alındı.

Dün sabah Nazilli Adliyesi'ne sevk edilen şüphelilerden 2'si emniyetteki duruşmanın ardından savcılıkça serbest bırakılırken, 11'i ise adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı. Çetenin elebaşı olduğu mahkemece ortaya çıkan Ç.G. ve 4 kişi tutuklanarak Nazilli Kapalı Cezaevi ve E Tipi Cezaevi'ne gönderildi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir