Salih Tanrıkulu kimdir? Salih Tanrıkulu Devlet Denetleme Kurulu Başkanı Salih Tanrıkulu kaç yaşında ve nerelidir? – Türkiye'den son dakika haberleri

Salih Tanrıkulu, Resmi Gazete'de Devlet Denetleme Kurulu Başkanı olarak atandı. Tanrıkulu'nun hayatı ve kariyeri merak kaynağıdır. Kuyu, Salih Tanrıkulu kimdir? Devlet Denetleme Kurulu Başkanı Salih Tanrıkulu kaç yaşında ve nereden geliyor?

SALİH TANRIKULU KİMDİR?

1974 yılında Ankara'da doğan Salih Tanrıkulu, 1996 yılında Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi Kamu Yönetimi Bölümü'nden mezun olduktan sonra Amerika Birleşik Devletleri'ndeki Illinois Üniversitesi'nde Ekonomi alanında yüksek lisans derecesi aldı. Kamu görevine 1997 yılında Başbakanlık'ta uzman yardımcısı olarak başlayan Tanrıkulu, 1997 yılından bu yana Maliye Bakanlığı'nda Gelirler Kontrolörü, Gelir İdaresi Grup Başkanı, Vergi Başmüfettişi ve Vergi Denetim Komisyonu Başkan Yardımcısı olarak görev yaptı. 1998.

Mesleki faaliyetleri kapsamında ülkeyi OECD ve EU Fiscalis çalışma gruplarında temsil eden Tanrıkulu, 2013-2013 yılları arasında Türkiye'nin Avrupa Birliği (Brüksel) Nezdinde Daimi Temsilciliği'nde mali müşavirlik ve NATO Denetleme Kurulu üyeliği yaptı. 2015.

2015 yılında DDK başkan üyeliğine atanan Tanrıkulu, 2017 yılından Ocak 2023'e kadar Olağanüstü Hal İşlemlerini İnceleme Komisyonu Başkanlığı görevini yürüttü. Kasım 2023'ten bu yana DDK Başkan Yardımcısı olan Salih Tanrıkulu, İngilizce ve Fransızca biliyor. Tanrıkulu, 7 Haziran 2024'te Devlet Denetleme Kurulu başkanlığına atandı.

SALİH TANRIKULU EVLİ Mİ?

Salih Tanrıkulu evli ve üç çocuk babasıdır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir