Seçim öncesi para yağdı! Dünyaca ünlü isimler bizi yalnız bırakmadı: Biden'la fotoğraf çektirmek 100 bin dolar!

Joe Biden'ın seçim kampanyasına eski ABD başkanlarından film ve müzik camiasına kadar pek çok ünlü isim katıldı. Etkinliğe damgasını vuran ise “Biden tarifesi” oldu. Etkinliğe en ucuzu 250 dolar olan biletlerle giriş yapılabiliyor. Gecenin sonunda toplanan şaşırtıcı miktardaki bağışlar bile beklentileri aştı.

Biden'ın Manhattan'ın merkezindeki ünlü performans merkezi Radio City Music Hall binasında katılacağı yardım etkinliği için çevredeki sokaklar trafiğe kapatılırken, New York Polis Departmanı (NYPD) tarafından 20 kamyon kum dolusu bölgeye konuşlandırıldı. Etkinliğin yapılacağı bina.

Obama ve Clinton'ın yanı sıra ABD Başkanı Biden'ın da yer alacağı etkinliğe First Lady Jill Biden, Queen Latifah, aktör Mindy Kaling, Ben Platt, Lea Michele ve Cynthia Erivo gibi birçok ünlü isim katıldı.

2024-03-28T163327Z_1565926948_RC24V6APIP7V_RTRMADP_3_USA-BIDEN

HEDEF 25 MİLYON DOLAR

Demokrat Partili bir yetkilinin ABD medyasına yaptığı açıklamada, yaklaşık 5 bin kişinin katılacağı seçim etkinliğinde Demokratların ikinci kez aday gösterdiği Biden için 25 milyon dolar bağış toplanmasının hedeflendiği bildirildi. 2024 başkanlık seçimlerinde parti. AP News'e göre etkinlik sırasında 26 milyon dolar toplandı.

En ucuz biletin 250 dolara satıldığı seçim gecesine katılmak için zengin bağışçılar Biden, Clinton ve Obama ile aynı fotoğraf karesinde yer almak için 100 bin dolar, Biden'la özel bir resepsiyona katılmak için 250 bin dolar ve buluşma hakkı için 500 bin dolar ödedi.

Kasım ayındaki başkanlık seçimleri için Biden, Şubat ayında 155 milyon dolar nakit yardım toplarken GOP adayı Donald Trump 37 milyon dolara ulaştı.

BİDEN, OBAMA'YLA NEW YORK'A GELDİ

New York'ta 2024 Amerika başkanlık yarışı ön seçimleri için oylamanın yapıldığı dönemde New York'ta büyük bir bağış kampanyası düzenleyen Amerikan Başkanı Biden'ın özel uçağı Air Force One, John F. Kennedy'ye indi. Uluslararası Havaalanı ve Biden merdivenlerden aşağı inerken eski Demokrat Başkan Barack Obama ile birlikte iniş yaparken görüldü.

2024-03-28T235905Z_563166413_RC24V6ACMGVQ_RTRMADP_3_USA-ELECTIONS-BIDEN-OBAMA

Bir diğer eski ABD başkanı Bill Clinton'ın da birkaç saat sonra Radio City Music Hall'daki etkinlikte Biden'la buluşup ona destek vereceği iddia edildi.

Biden'ın New York ziyaretini önseçimler devam ederken öğrenen bazı sivil toplum kuruluşları, başkanın İsrail politikasını eleştirmek amacıyla etkinlik alanında protesto düzenleyeceklerini günler öncesinden duyurmuştu.

2024-03-26T202822Z_438778060_RC2VT6ALDE1W_RTRMADP_3_USA-BIDEN

Dahası, İsrail'in Gazze'deki sivilleri bombalamasına ve bölgede ateşkes için ABD'nin desteğinin olmamasına tepki gösteren Demokrat Partili sivil aktivistlerin çoğu, New Yorkluları ön seçimlerde boş oy kullanmaya çağırıyor.

Öte yandan ABD'nin eski Başkanı Trump da dün gece New York'un Queens kentinde hayatını kaybeden bir polis memurunun cenazesine katıldı.

Aynı gece 4 ABD başkanını ağırlayacak olan New York'ta ilerleyen saatlerde yoğun trafik sıkışıklığının yaşanması bekleniyordu. (AA)Bu içerik Hazar Saygın tarafından yayınlanmıştır.

Yerel seçimler 2024
ANA SAYFAYA DÖNMEK İÇİN BURAYA TIKLAYIN
Karaman seçim sonuçları gerçek zamanlı!  Karaman'da seçimi kim kazandı?Karaman seçim sonuçları gerçek zamanlı! Karaman'da seçimi kim kazandı?
Ömer Fatih Sayan'dan yerel seçim açıklaması!  Ömer Fatih Sayan'dan yerel seçim açıklaması! “Son 48 saate girdik”
Kırıkkale seçim sonuçları gerçek zamanlı!  Kırıkkale'de seçimi kim kazandı?Kırıkkale seçim sonuçları gerçek zamanlı! Kırıkkale'de seçimi kim kazandı?

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir