Şehit piyade sözleşmeli onbaşı Recep Kabala son yolculuğuna uğurlandı

Erzurum Havalimanı komutanlığında düzenlenen törenin ardından şehidin Türk bayrağına sarılı naaşı, Hınıs İlçesi'ne bağlı Bellitaş Mahallesi'ndeki babasının evine götürülerek burada dua ederek istiğfar edildi.

Ülke bayraklarıyla süslenen meydanda gerçekleştirilen askerlik töreninde saygı duruşunda bulunuldu ve şehidin özgeçmişi okundu.

İl müftüsü Rüstem Can tarafından öğleden sonra kılınan cenaze namazının ardından şehidin naaşı tören ekibi tarafından bir süre taşındıktan sonra cenaze aracına yüklendi.

[Fotoğraf: AA]

Bekar şehidin naaşı Kabala'nın naaşı, götürüldüğü mahalle mezarlığında defnedildi.

Şehidin ailesi ve yakınlarının yanı sıra Aile ve Sosyal Hizmetler Bakan Yardımcısı Zafer Tarıkdaroğlu, Erzurum Valisi Mustafa Çiftçi, Erzurum Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Sekmen, 9'uncu Kolordu Komutanı Orgeneral Tevfik Algan, Jandarma İl Komutanı Tuğgeneral Metin Düz de törene katıldı. , Emniyet Müdürü Kadir Yırtar, kaymakam ve ilçe belediye başkanları, asker, polis ve vatandaşlar katıldı.

Milli Savunma Bakanlığı, Kaplan Pençesi Harekatı bölgesinde yaşanan silahlı olay sonrasında sözleşmeli piyade onbaşı Recep Kabala'nın şehit olduğunu bildirdi.

Fotoğraf: AA[Fotoğraf: AA]

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir