Silahsızlanma masada! Türkiye'nin tezi Hamas için ön koşul haline geldi

Amerikan Associated Press (AP) haber ajansına konuşan üst düzey Hamas yetkilisi Halid Hayya şunları söyledi: “İsrail'in 1967 öncesi sınırları, Batı Şeria ve Gazze boyunca tam egemen bir Filistin devletini ve Filistinli mültecilerin geri dönüşünü kabul edecekler. uluslararası kararlar”.

Bunun gerçekleşmesi halinde Hamas'ın silahlı kanadının (Kassam Tugayları) lağvedileceğini belirten el-Hayya, şöyle konuştu: “İşgalcilere karşı savaşan halkın bağımsızlığını, haklarını kazandığı, kendi haklarına sahip olduğu şu ana kadar yaşanan deneyimlere bakın. Bu güçler ne yaptılar? Kendilerini siyasi partilere, savaş güçlerini ise ulusal ordulara dönüştürdüler.” dedi.

ANA SAYFAYA DÖNMEK İÇİN BURAYA TIKLAYIN
Lüks rezidansta girişimci dehşeti!  Güzellik uzmanı sevgilisini vahşice öldürdü; daha sonra yaptığı ise dehşet vericiydiLüks rezidansta girişimci dehşeti! Güzellik uzmanı sevgilisini vahşice öldürdü; daha sonra yaptığı ise dehşet vericiydi
YRP'de istifa şoku!  Seçimi kazanan belediye başkanından ayrıldıYRP'de istifa şoku! Seçimi kazanan belediye başkanından ayrıldı
Cuma namazında Atatürk'e hakaret ederek büyük tepkiye neden oldu!Cuma namazında Atatürk'e hakaret ederek büyük tepkiye neden oldu!

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir