Sinan Oğan'ın gözü başkanlıkta mı? “MHP liderliği”ne ilişkin soru yanıtlandı – Son Dakika Siyaset Haberleri

Seçimlerden bu yana Türk İttifakı Partisi ile kampanya yürüten ve zaman zaman açıklamalarıyla gündeme gelen Sinan Oğan, TV100 kanalında gazeteci Kübra Par'a konuk oldu. Oğan gündeme ilişkin soruları yanıtladı.

Sinan Oğan da 2028'de yapılması planlanan Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde aday olacağını açıklayarak, “Kimsenin beklemediği bir oy oranıyla yüzde 5,2'yi alan Sinan Oğan, 2028'in en güçlü sağ adayı” dedi.

“BAHÇELİ SAYIN'A SAYGILIYIM”

Gelecekte MHP'de siyaset yapmayı ve cumhurbaşkanı olmayı düşünüp düşünmediği sorusuna yanıt veren Oğan, şunları söyledi: “Şu anda MHP'nin bir cumhurbaşkanı var Sayın Bahçeli, dolayısıyla MHP'nin başkanı değil. Doğru şu ya da bu partiyle ilgili bir şey söyleyin, saygım var 'Vardır' dedi.

Oğan, 2023 genel seçimleri öncesinde AKP Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan hiçbir şey istemediğini de söyledi.

“CHP'LİLER…”

Seçim sonrasında tehditler aldığını iddia eden Oğan, şunları söyledi: “Tehditlerle, linçlerle çok yoğun bir şekilde karşı karşıya kaldım. 20 yıldır aktif olarak siyasetin içindeyim. Yemin ederim kim etmez ki, Fetöcüler, PKK'lılar, CHP'liler mi?

Parlamento Konutları diye bir yer vardı. 4+1 dairem vardı. Orada oturuyordum. Orada mutlu bir şekilde yaşadım. Seçimlerden sonra tehditler almaya başladım. Kapımıza pazar tabelaları asıldı. Konuşmasına “Daha güvenli bir yere taşınmam gerekiyordu” diye devam etti.

MİLYON DOLARLIK ÇİFTLİK

Milyon dolarlık çiftliğiyle ilgili iddialara yanıt veren Oğan, “Şubat ortasında aldım. 100 bin imza toplamış mıydım? Hayır. Aday mıydım? Zaten aday olup başvurmuş muydum? Hayır. 'Ata var mıydı?' ? Hayır. Seçimlerde %5 oy aldım.

(Devletin yolu kapattığı iddialarına ilişkin) Burası yol mu? Kapıyı gördün. Burada 20 yıllık ağaçlar ve duvarlar var. “Belediye gelip yolu açtı, ben de 'Ben açmadım mı?' dedim” dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir