Tatilin ilk 3 gününde acı durum! Bakan Yerlikaya bütçeyi açıkladı

Bakan Yerlikaya, sosyal medyadan yaptığı açıklamada, bayramda hız kontrollerinin gece radarla devam ettiğini ve kontrollerin 24 saat devam ettiğini söyledi.

24 SAATTE 824 YOL KAZASI

Bayramın üçüncü günü olan 17 Haziran Pazartesi günü 24 saat içinde 824 trafik kazası meydana geldiğine dikkat çeken Yerlikaya, bu kazalarda 6 kişinin hayatını kaybettiği, 1327 kişinin de yaralandığı bilgisini paylaştı.

Ekiplerin 375 bin 311 aracı denetlediğini belirten Yerlikaya, 23 bin 857 araca radar ve hız işlemleri, 26 bin 786 araca da diğer operasyonların yapıldığını kaydetti.

BU UYARILARA DİKKAT EDİN

Vatandaşlardan trafik kurallarına uymalarını isteyen Yerlikaya, şunları söyledi:

“Kurban bayramının ilk 3 gününde (Cumartesi, Pazar ve Pazartesi) ne yazık ki 22 kişi hayatını kaybetti, 4 bin 43 kişi de yaralandı. Hayatını kaybeden vatandaşlarımıza Allah'tan rahmet, yakınlarımıza acil şifalar diliyorum. Denetimlerimizin tek amacı var; tatile çıkan vatandaşlarımızın sağlıkları yerinde.” “Lütfen çok hızlı gitmeyelim, araçlarımızda ve otobüslerimizde emniyet kemerlerimizi takmayı unutmayalım, trafik kurallarına uyalım. Seyahat sizi ayırmak için değil, sevdiklerinize kavuşturmak için vardır.”

(AA)Bu içerik Hazar Saygın tarafından yayınlanmıştır.

Sıkıştır
ANA SAYFAYA DÖNMEK İÇİN BURAYA TIKLAYIN
İpi kırdı kaosa neden olduİpi kırdı kaosa neden oldu
Videolar: Diyanet'in Suudi Arabistan'daki Türkler hakkında şikayet ettiği “kaçak hacılar” videosu…
Uzungöl'de Arap turistler çatıştı!  Zorla Ayrılan Türkler: Sosyal medyada gündem olduUzungöl'de Arap turistler çatıştı! Zorla Ayrılan Türkler: Sosyal medyada gündem oldu

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir