Türk vatandaşlarını ve PKK'lıları darbeden böyle kovdular! Belçika sokaklarında kavga çıktı: “60 yıldır böylesini görmedik”

PKK'lıların provokasyona başlamasıyla Belçika sokakları yangın yerine döndü. Limburg bölgesinin Heusden-Zolder semtinde Türk kökenli bir vatandaşı dövdüğü ve sokaklarda kovaladığı iddia edilen PKK'lıların görüntüleri sosyal medyada yayıldı.

Başkent Brüksel'e yaklaşık 1 saat uzaklıktaki Heusden-Zolder'deki sözde Newroz kutlamalarından dönen PKK'lılar, araçlarına PKK terör örgütünü simgeleyen paçavralar ve lider Abdullah Öcalan'ın posterlerini alarak etrafı dolaştı.

2

TÜRK ÇEYREĞİNİN SLOGANINI GETİRDİLER

Çoğunlukla Türk kökenli vatandaşların yaşadığı caddeden PKK'lılar sloganlar atarak geçti.

Türkler gruba tepki gösterdi. Daha sonra kavga çıktı.

3

ARAÇLAR ATEŞE VERİLDİ

Bazı araçların ateşe verildiği olay yerine çok sayıda polis ekibi müdahale etti.

Olayların yayıldığı Houthalen-Helchteren semtinde polis, gruba tazyikli suyla müdahale etti.

4

BARIŞ SAĞLANDI

Heusden-Zolder Belediye Başkan Yardımcısı Yasin Gül, AA muhabirine yaptığı açıklamada, konvoya provokasyon amacıyla katılanların Türk asıllı bir vatandaşı dövdüğünü söyledi.

6

Gül, “60 yıldır Batı Avrupalı ​​Türkler olarak burada yaşıyoruz. Daha önce belediyemizde böyle bir olayla karşılaşmadık. Belediyemizin nüfusunun neredeyse dörtte biri Türk asıllı vatandaşlardan oluşuyor.” dedi.

AA-20240325-34086834-34086832-BELCIKADA_TEROR_ORGUTU_PKK_YANDASlerini_PROVOKASYONUNA_TURK_VATANDASLARI_TEPKI_GOSTERDI

Olayların başlamasının ardından devlet yetkililerinin gereken önemi gösterdiğini belirten Gül, çevre il ve ilçelerden terör örgütü yandaşlarının olaylara karışacağı yönünde söylentiler çıkması nedeniyle polisin etkilenen sokakları kapatarak girişleri kapattığını söyledi.

Gül vatandaşlara huzuru korumaya çağrıda bulundu.

Houthalen-Helchteren Belediye Başkanı Alain Yzermans, yerel basına yaptığı açıklamada, olayların PKK'lıların konvoyu sırasında bir genç Türk'ün saldırısına uğramasının ardından başladığını, olayların yoğunlaşması üzerine sosyal medyada hızla yayıldığını anlattı.

Yzermans, durumun halihazırda kontrol altında olduğunu ve polisin sabaha kadar tetikte olacağını ve devriye gezeceğini kaydetti. (AA)Bu içerik Hazar Saygın tarafından yayınlanmıştır.

Yerel seçimler 2024
ANA SAYFAYA DÖNMEK İÇİN BURAYA TIKLAYIN
Yer: Şırnak!  Çığ böyle geldiYer: Şırnak! Çığ böyle geldi
Kadim Dostlar platformu, İBB başkan adayının oluşturulmasına destek vereceğini duyurduKadim Dostlar platformu, İBB başkan adayının oluşturulmasına destek vereceğini duyurdu
Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın sandık mesajıCumhurbaşkanı Erdoğan'ın sandık mesajı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir