Ve beklediği şey gerçekleşti! İsrail Lübnan'a ardı ardına saldırılarla müdahale etti

7 Ekim'den bu yana Gazze Şeridi'ne saldırılarını sürdüren İsrail, kuzey sınırında da Lübnan Hizbullah'ıyla savaşıyor. İsrail ile Lübnan arasında “Mavi Hat” olarak adlandırılan sınır hattında son haftalarda gerginlik arttı.

LÜBNAN'A SALDIRI PLANI ONAYLANDI

İsrail ordusu 18 Haziran'da Lübnan'a olası bir saldırı için “operasyonel plan”ı onayladığını duyurdu.

“GEREKLİ KARARLARI EN KISA ZAMANDA VERECEĞİZ”

İsrail Dışişleri Bakanı Yisrael Katz, 21 Haziran'da yaptığı açıklamada, Hizbullah'ın İsrail topraklarına ve vatandaşlarına yönelik saldırılarına izin verilemeyeceğini, gerekli kararları yakın zamanda alacaklarını söyledi.

LÜBNAN'A SALDIRI

Bu gelişmelerin ardından İsrail ordusunun akşam saatlerinde güney Lübnan'ın Nabatiye vilayetine bağlı Hiam kentini bombaladığı bildirildi.

Ayrıca görgü tanıklarından alınan bilgiye göre İsrail savaş uçaklarının Bint Jubeil ilçesine bağlı Hadasa kasabasına hava saldırısı düzenlediği iddia edildi. Bu içerik Recep Demircan tarafından yayınlanmıştır.

Sıkmak
ANA SAYFAYA DÖNMEK İÇİN BURAYA TIKLAYIN
Aydın'da korkunç ölüm!  Doğalgaz borusuna asılı halde bulunduAydın'da korkunç ölüm! Doğalgaz borusuna asılı halde bulundu
Biden: Diktatörlere karşı duracağızBiden: Diktatörlere karşı duracağız
Kurye olarak çalışırken vahşice öldürüldü!  Davaya ilişkin geçici kararKurye olarak çalışırken vahşice öldürüldü! Davaya ilişkin geçici karar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir