Yaz Aylarında Fit ve Fit Bir Vücut İçin 5 Sağlıklı Formül – SAĞLIK

Bu hedef, yeme ve egzersiz davranışlarımız söz konusu olduğunda çok fazla baskıya ve aşırı önlemlere yol açabilir. Çoğu durumda, istediğiniz “hayalinizdeki vücut” sizin ve genetik yapınız için mümkün olmayabilir. Neden; Yaz diyetlerine yaklaşım yeniden düşünülmeli, yılın bu zamanında sıkı bir diyet uygulamanın artılarını ve eksilerini düşünmeli ve bu diyetlerin gerçekten gerekli olup olmadığını sorgulamalıyız. Dyt. Memorial Hastanesi Antalya Beslenme ve Diyet Bölümü'nden Dr. Berna Ertuğ yaza formda girmek için sağlıklı beslenme tüyoları verdi. Metabolizma hızınızı ölçün Doğru besinleri seçerek sağlıklı zayıflamanın ilk adımlarından biri metabolizma hızınızı ölçmektir. Kişiden kişiye değişen metabolizma hızı ölçümünde daha doğru sonuçlar elde etmek için; Kişinin ağzı ve burnu maske ile kapatılır. Yaklaşık 10-15 dakika süren ölçüm sırasında kişinin oksijen tüketim kapasitesine göre metabolizma hızı ölçülür. Bu ölçümün sonunda diyetisyen kişiye özel bir beslenme programı hazırlar. Kötü Diyetlerden Uzak Durun Hızlı zayıflamak için yapılan bilinçsiz diyetler uzun vadede sağlıksız sonuçlara neden olur. Doğru beslenme tarzı kişiye özeldir ve bireyin yaşı, vücut yapısı, boyu, cinsiyeti gibi birçok faktörün birleşimiyle belirlenir. Fazla kilolardan kurtulmak için hızlı davrananlar, yanlış beslenme ve hızlı kilo kaybıyla vücutlarını olumsuz etkiliyor. Yetersiz beslenme nedeniyle yağ yerine kas kaybettiğinizde kilo verdiğinizi sanırsınız; Ancak vücudunuzda sarkmalar, kırışıklıklar ve selülit görünümünde artış görmeye başlarsınız. Bu nedenle oksijen tüketimi yöntemiyle metabolizma hızının ölçülmesi, detaylı vücut analizinin yapılması ve kişinin sağlık durumu, yaşam tarzı ve diğer tüm özelliklerine göre “diyetisyen”in önerdiği sağlıklı beslenme yöntemini planlamak gerekir. . Aç kalmayınGün içerisinde tüketilen besinler ihtiyaca göre 3 ana öğüne ve 1-2 ara öğüne bölündüğünde kilo vermek artık sancılı bir süreç olmayacaktır. Kan şekerini dengelemek için aç kalmamaya dikkat edilmelidir. Böylece gün içinde tetiklenen tatlı isteğini bastırmanız ve tek öğünde fazla yeme isteğinden kurtulmanız daha kolay olacaktır. “Yonca yaprağı” modelini uygulayın. “Yonca yaprağının” beslenme modeli; Doğru besin gruplarını yeterli miktarda tüketmek ve kilo verirken sağlıklı kalmak uyulması gereken bir kuraldır. Her yaprak 1 besin grubunu oluşturur. Bu gruplar; süt ürünleri ve ürünleri grubu (süt, yoğurt, ayran, cacık), et-kuru baklagiller-yumurta-peynir grubu, ekmek-tahıllar grubu (ekmek, makarna, pirinç, çorba…), meyve ve sebze grubudur. Diyetisyen kişiye en uygun beslenme programını oluşturmanın yanı sıra her gruptan alınacak miktarları da belirler. Sağlıklı beslenmeyi egzersizle destekleyin Yaza formda girmek için sağlıklı beslenme alışkanlıklarının yanı sıra düzenli fiziksel aktivite, aktif bir yaşam tarzı ve su tüketimi de ihmal edilmemelidir. Bu nedenle;

  • Yaz aylarında yüzmek çok rahatlatıcıdır ve farkında olmadan kilo vermenize yardımcı olur, bu nedenle fırsat buldukça yüzün.
  • Daha fazla su içmeye dikkat edin. Günde ortalama 2,5 litre su tüketin.
  • Buzlu çay, buzlu kahve, soda, limonata vb. Son derece ferahlatıcı olmasına rağmen yüksek şeker ve kafein içeriği nedeniyle ciddi dehidrasyona neden olabilir. Bu içeceklerden mümkün olduğunca uzak durun.
  • Açık havada egzersiz yapmak tek başına çok daha fazla kalori yakmanıza neden olabilir.
  • Sabah erkenden antrenman yapın.
  • Açık havada yürüyüşe çıkın. Günde iki kez açık havada 30 dakikalık bir yürüyüş bile, doğru beslenmeyle birleştirildiğinde gözle görülür değişiklikler gösterebilir.

Kaynak: (guzelhaber.net) Güzel Haber Masası

—–Sponsorlu Bağlantılar—–

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir