“Yıl başından bu yana 644 terörist etkisiz hale getirildi”

Milli Savunma Bakanı Güler, Ankara Gazi Orduevi'nde düzenlenen iftar programında şehit aileleri ve gazilerle bir araya geldi.

İftarın ardından konuşan Bakan Güler, “Bu aziz toprakları vatan yapan şehitlerimizin, gazilerimizin kanıdır. İstiklal Marşımızın dizelerinde de ifade edildiği gibi 'Şehitler akar, toprağı sıkarsanız şehitler akar. Şehitler akacak” sözüyle vatan toprağımızın her karışında aziz şehitlerimizin ve kahraman gazilerimizin kanı vardır. Bu topraklar kanla kaplıdır.” “Binlerce yıldır bize vatan yapan şehitlerimiz ve gazilerimiz, sarsılmaz vatan sevgimizin ölümsüz temsilcileri, kahramanlıklarımızın ve fedakar asil milletimizin ebedi mimarlarıdır.” söz konusu.

Güler, kahraman gazilerin “Ölürsek şehit oluruz, kalırsak gazi oluruz” anlayışıyla verdiği mücadelenin bu aziz milletin sarsılmaz inancının, güveninin, cesaretinin ve cesaretinin en somut göstergesi olduğunu vurguladı. “Bugün, canlarını tereddüt etmeden feda eden aziz şehitlerimizle birlikte, kutsal vatanımızda uzun ve özgür yaşamayı temenni ediyoruz.” “Bunu siz kahraman gazilerimize borçluyuz. Yazdığınız kahramanlık destanları sonsuza kadar yaşar. Sizinle ne kadar gurur duysak, kahramanlığınızla övünsek azdır. Biz bir aileyiz ve her zaman yanınızdayız” dedi.

Bakan Güler, şehit ve gazi haklarının hiçbir zaman ödenmeyeceğini vurgulayarak, şöyle konuştu: “Bizler büyük bir aile olarak acınızı paylaşmak, gözyaşınızı dindirmek için her zaman yanınızda olacağız ve sizleri asla yalnız bırakmayacağız. Gazi kahramanlarımızın, şehitlerimizin ve gazi ailelerimizin her alanda hayatlarını kolaylaştıracak, yaşam standartlarını yükselteceğiz.” Bunu geliştirmek için ilgili tüm kurumlarımızla birlikte yoğun bir şekilde çalışıyoruz.” Bir açıklama yaptı.


“Terör örgütünü yok edeceğiz”

Türkiye'nin yaklaşık 40 yıldır terörle mücadele ettiğini vurgulayan Güler, şöyle konuştu: “Bu süreçte şehitlerimiz, gazilerimiz oldu. Her seferinde yüreğimiz parçalandı, büyük acılar yaşadık. Ancak hiçbir hain saldırı bizi yıldıramaz. ” “Ülkemizin ve milletimizin huzur ve güvenliğini tehdit eden hain terör örgütü.” “Üyeler bu vatan aşkıyla mücadele eden kahraman Mehmetçik’in pençesinden kaçamadılar, kurtulamayacaklar.” dedi.

Terörün ciddi bir darbe aldığını vurgulayan Güler, sözlerini şöyle sürdürdü:

“Yıl başından bu yana 644, 2015'ten bu yana ise 40 bin 213 terörist etkisiz hale getirildi. Sahada kurduğumuz hakimiyeti, yürüttüğümüz operasyonlarla daha da güçlendirmeye kararlıyız. Buna izin vermeyeceğiz.” Terör örgütünü minimum düzeyde hareket ettireceğiz veya sırtımızı dik tutacağız. Bunun için gözümüzün birbirine değmesine, ayaklarımızın geçmesine izin vermeyeceğiz. “Terör bataklığını hiç boşluk bırakmadan kurutacağız ve terör örgütünün kökünü kazıyacağız. Ülkemize, milletimize ve komşularımıza tehdit. Sonuna kadar mücadele eden teröristlerin kelleleri tereddütsüz ezilecektir.”


“Başarıda en büyük pay aziz şehitlerimize ve kahraman gazilerimize aittir.”

Terör bitene kadar mücadelenin süreceğini belirten Bakan Güler, şöyle konuştu:

“Türkiye, köklü tarihi ve stratejik coğrafyası, etkin, saygın ve caydırıcı ordusu, yerli, milli ve modern savunma sanayisi, barış ve güvenliğe yaptığı önemli katkı ile dünyada yükselen bir güç haline gelmiştir. Uluslararası istikrara elbette. Bugüne kadar elde ettiğimiz tüm başarıların en büyük payı “Aziz şehitlerimiz ve kahraman gazilerimizindir. Onların bize bıraktıkları bu kutsal emanete sahip çıkmak, vatanımıza ve milletimize olan borcumuzu ödemek, üzerimize düşen sorumlulukları elimizden geldiğince yerine getirmek görevimizdir.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir