Yönetmen ve sinema yazarı Mesut Kara hayatını kaybetti – Son Dakika Türkiye, Hayat Haberleri

Kasım 2012'den bu yana Evrensel Gazetesi'nde “Sine-Masal” köşe yazarı olan yönetmen ve yazar Mesut Kara, tedavi gördüğü Söke Devlet Hastanesi'nde 63 yaşında hayatını kaybetti.

2008 yılında kan pıhtılaşması nedeniyle kısmi felç geçiren ve giderek artan sağlık sorunlarıyla sürekli mücadele eden Kara, geçen şubat ayında kalp krizi geçirerek yoğun bakıma kaldırılmıştı. Tedavinin ardından Kara, geçtiğimiz günlerde kalp rahatsızlığının tekrarlaması üzerine Söke Devlet Hastanesi'nde yeniden tedavi altına alındı.

Mesut Kara dün gece hayatını kaybetti.

YEŞİLÇAM'DA ÇALIŞMALARI VARDI

1961 yılında İstanbul'da doğan Mesut Kara, 15 yılı aşkın süredir sinema yazarlığı yapmaktadır. Ayrıca reklamcılık alanında sanat yönetmenliği yaptı ve televizyon için film programları hazırladı.

Mesut Kara'nın yazarlığını ve yönetmenliğini üstlendiği Erkan Yücel belgeselinin yanı sıra “Artizler Kahvesi”, “Yeşilçam'da Unutulmaz Yüzler”, “Pendikli Yılları ve Sinema Anıları”, “Sinema ve 12 Eylül” başlıklı beş eseri yayımlandı. ve “Yeşilçam Anıları” kitapları üzerinde çalışmaları bulunmaktadır. Birçok dergide yazar ve editör olarak görev yapan Kara, Show TV'de yayınlanan CineShow film programının metin yazarlığı ve danışmanlığının yanı sıra Kanal 6'da yayınlanan Hayalet Mektebi adlı film programının da hazırlayıcısı ve sunuculuğunu yaptı. Editörlüğünü yaptı. Klaros Yayınları'nda 22 kitaptan oluşan “Sinema Kütüphanesi” serisinin.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir