Yunusemre Belediye Başkanı Balaban'ın çalışanlarına 1 Mayıs ikramiyesi – Son Dakika Türkiye, Cumhuriyet Ege Haberleri

Manisa'da Yunusemre Belediye Başkanı Semih Balaban, 1 Mayıs İşçi Bayramı'nı işçilerle kutladı. İşçilerle kahvaltı yapan Belediye Başkanı Balaban'a eşi Serap Balaban, başkan yardımcıları Ali Kuyumcu, Emine Özge Arslan, Haydar İzci ve MAYEB AŞ Genel Müdürü Mehmet Mesut Doğan, özel sekreter Seyit Ali Özmen, Hizmet İş Manisa Şube Başkanı eşlik etti. Sendika yetkilisi Rahmi Okan Polat'a sendika liderleri ve birim yöneticileri eşlik etti. Kahvaltının ardından işçilere seslenen Belediye Başkanı Semih Balaban, bu bayramın önemine dikkat çekerek, her zaman işçinin ve emekçinin yanında olduklarını söyledi. Yunusemre belediyesinde yeni yol açan Başkan Balaban, 1 Mayıs'ta işçilere 2 bin TL ikramiye vereceğini duyurdu.

“SİZİNLE OLMAKTAN ONUR DUYUYORUM”

Başkan Balaban şunları söyledi: “1 Mayıs çalışmanın ve işçi dayanışmasının günüdür. Hepimizin doğum günü kutlu olsun. Siz işinizle, şerefinizle dünyanın hayatını değiştiren insanlarsınız. Çalışmaya her zaman değer veren ve destekleyen sosyal demokrat bir dünya görüşü olarak yanınızdayız. Sendikalarımızın da bu mücadeleye büyük katkısı var. Çalışmaya katkı sağlayan herkese teşekkür ediyorum. Tek isteğimiz şirket için elinizden gelenin en iyisini yapmanızdır. Siz kamu çalışanısınız. Şirket için çalışıyorsun. Bugün sizlerle birlikte olmaktan hepimiz onur duyuyoruz dedi.

İŞÇİLERE 2 BİN TL İkramiye

Yunusemre Belediye Başkanı Balaban, “Çalışmak en büyük değerdir” diyerek şunları ekledi: “Sembolik de olsa 1 Mayıs anısına 2 bin TL ikramiye ödeyeceğiz. Çam sakızı çoban hediyesi Manisa'da ilk kez. Ekonomik durum düzeldikçe işçi hakları konusunda da önemli adımlar atacağız. Ben de uzun yıllardır öğretmenlik yapıyorum.

BAŞKAN BALABAN VE EKİBİNE TEŞEKKÜR EDİYOR

Birlik Başkanı Rahmi Okan Polat, Başkan Semih Balaban'a duyarlılığından dolayı teşekkür ederek, şunları söyledi: “Cumhurbaşkanımıza çok teşekkür ediyorum. Türkiye'de belki de ilk kez, işçi hakları kanunu gereği çam sakızı çoban hediyesi de olsa ikramiye verildi. Bizim için bu bonusun amacı miktarından daha önemlidir. Çünkü işçi dikkate alınarak işçi hakları ve mevzuat konusunda çalışma yapıldı. Başkanımızın ve başkan yardımcılarımızın gelecekte de işçi hakları ve yasalar konusunda bizlere her zaman destek olacaklarına inanıyoruz. “Sayın Başkanımıza huzurunuzda teşekkür ediyoruz” dedi.

İŞÇİLERİ DİNLEYİN

Konuşmaların ardından işçileri dinleyen Başkan Balaban, süreçteki sorunların çözümü için çalışacaklarını söyledi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir