Anthony Nwakaeme: '10 kez daha şampiyon olmak isterim' – Son Dakika Spor Haberleri

Trabzonspor'un Nijeryalı oyuncusu Anthony Nwakame, Macaristan sahasında açıklamalarda bulundu.

Nwakaeme, yeni sezon hazırlıklarının ikinci aşaması kapsamında hazırlıklarını Macaristan'ın Szeged kentinde sürdüren mavi-morlu takımın antrenman öncesi basına açıklama yaptı.

Nijeryalı oyuncu, geldiği günden itibaren sürecin iyi gittiğini söyledi. “Takım arkadaşlarımla tanıştım, yeni oyuncular var. Zaten 2-3 arkadaşımla oynamıştım, onları tanıyordum. Dünkü antrenmanda tanımadığım arkadaşlarla tanışma fırsatım oldu. Süreç çok iyi ilerledi.” dedi.

Nwakaeme, oynadığı mevkide Trezeguet ve Orsic gibi oyuncuların bulunduğunu da değerlendirdi. “Bu tür rekabetler takımlara fayda sağlayan, takıma katkı sağlayan rekabetlerdir. Trezeguet, Orsic ve ben burada oynayacak nitelikleri ortaya koymuş oyuncularız. Biz rekabeti kendi bakış açımızla değil, takımın bakış açısıyla değerlendiriyoruz. Bu, Rekabet Trabzonspor'a değer katacak, katkı sağlayacak. Rekabetten ziyade Trabzonspor'a odaklanacağız.” Katkı sağlayacak bir yarışma olarak görüyorum” dedi. dedi.

“KENDİMİ YÜKSELTİRİM”

Trabzonspor ile daha önce forma giydiği Suudi Arabistan takımı arasında fark olduğunu anlatan Nwakaeme, şöyle devam etti:

“Gittiğim her yerde futbolu futbol gibi görüyorum. Burasıyla orası arasında fark var. Trabzonspor'dan ayrıldığımda şampiyon takımdan ayrıldım, oraya topa hakim olan ve topa hakim olan takıma gittim. Ülkenin en iyi takımlarından biriydi. Ağırlıklı olarak savunma, stoper oynayan bir takımdı. “Ben orada oynadığım için biraz farklı bir tarza sahiptim. Orada geçirdiğim vakit için antrenörlerime ve başkanıma teşekkür ediyorum. Anlıyorum. farklılık olarak kendimi orada bulunduğum dönemle aynı görüyorum.”

Ne zaman hazır olacağı sorulduğunda Nwakaeme şunları söyledi: “Hazır olmak için kesin bir tarih vermek kolay değil. Durumu gün gün takip edeceğiz. Bu durumlarda antrenörlerimizle ve organlarımızla konuşuyoruz. Gün gün duruma bakıyorum. Bugün başlayacağız” Takım olarak göreceğiz ve hazır olduğumuzda antrenörlerle buluşup değerlendireceğiz.” O cevapladı:

Nwakaeme, Trabzonspor'un şampiyonluk şansından da bahsetti “Herkes şampiyon olmak ister. Herkes bunun için savaşır. Ben de yeniden şampiyon olmak istiyorum. Üst üste 10 kez daha şampiyon olmak istiyorum. Fırsat olursa iki elimle kucaklamak isterim. Hiçbir şey Herkesin hedefi şampiyonluktur.” dedi.

“AVCI NE İSTEDİĞİNİ BİLİR”

Daha önce teknik direktör Abdullah Avcı ile çalıştığını kaydeden Nijeryalı oyuncu, şöyle devam etti:

“Şampiyonluk yılı boyunca birlikteydik. Koçumuzu tanıyoruz. Şampiyonluk yılından önce de tanıyordum. O kararlı bir antrenör. Her zaman kazanmak isteyen ve ne istediğini bilen biri. Koçunuzun size söylemesini isteyen biri. Koçumu yakından tanıyoruz, ne istediğini bilen biri, ona inanıyorum, ondan öğrendiklerimizi uygulayıp tekrar başarılı olmaya çalışacağız.”

Nwakaeme ayrıca Trabzon'dan uzaktayken her şeyi özlediğini söyledi. “Taraftarımızın stattaki gürültüsünü özlediğimi söyleyebilirim. O atmosferi yeniden bulma isteğini özledim. Trabzon deyince aklıma ilk futbol geliyor. Ben de burada oynamayı özledim.” dedi.

Nwakaeme dün milli futbol takımının maçını izlemeye çalıştığını açıkladı. “Maçı açmaya çalıştım ama yapamadım. Uğurcan'ı tebrik ediyorum, çok iyi gidiyorlar, iyi bir turnuva geçiriyorlar. Başta Uğurcan olmak üzere milli takımı tebrik ediyorum.” dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir