Bahçeli'den Merih'e destek, UEFA'ya tepki: Bozkurt sembolü Türk milletinin dünyaya mesajıdır!

Son dakika Avusturya karşılaşmasında 2 gol atarak Türkiye'nin EURO 2024'te çeyrek finale yükselmesinde önemli rol oynayan milli futbolcu Merih Demiral'in yaptığı bozkurt sembolü gündem oldu. UEFA, Demiral hakkında soruşturma başlatırken, MHP Başkanı Devlet Bahçeli'den UEFA'ya sert tepki geldi.

MHP lideri Bahçeli açıklamasında şu ifadeleri kullandı:

“BOZKURT İŞARETİ HASTALIK ORTAMLARINI BOZDU”

“Dün akşam attığı gol ve oynadığı futbolla milletimizin takdirini ve haklı övgüsünü kazanan oğlumuz Merih Demiral, Bozkurt'un attığı golle gol sevincini paylaştı, görünüşe bakılırsa içeride ve dışarıda hasta olan pek çok çevreyi rahatsız etti. bu da çeşitli arayışlara ve açıklamalara bahane haline geldi.

“TÜRK MİLLETİNİN DÜNYAYA MESAJIDIR”

UEFA'nın ve Türk ve Türkiye düşmanlığı bariz olan iç grupların bu kervana katılması son derece ön yargılı ve yanlıştır. Oğlumuz Merih'in internette yayınlandıktan sonra çizdiği Bozkurt işareti, Türk milletinin dünyaya mesajı olup, UEFA'nın bu kapsamda soruşturma başlatması hem hedef olup, hem de zincirleme provokasyonların ara istasyonudur. son günlerde tehlikeli bir zemin kazandı.

“UEFA'YI KINIRKEN…”

UEFA'nın başlattığı soruşturmayı kınıyorken, sahadaki mücadelemizin masada boşa gitmemesi için herkesin ve her insanın sağduyu ve soğukkanlılıkla hareket etmesi ulusal bir zorunluluktur.

GDFGDH

“Ülkemizi her alanda engellemek, iç huzur ve sükunet ortamımızı bozmak isteyen fırsatçıların provokasyon ve tacizlerine kapılmamak hepimizin ortak sorumluluğudur.”Bu içerik Devrim Karadağ tarafından yayınlanmıştır.

Sıkmak
ANA SAYFAYA DÖNMEK İÇİN BURAYA TIKLAYIN
Haber yapan gazetecilere dayak atıp saldırdı! Haber yapan gazetecilere dayak atıp saldırdı!
Profesör.  Dr. Uyarı açık Profesör. Özlü “Bronşektazi” Uyarı: Sürekli öksürüğünüz varsa… Sabah kalktığınızda bu belirtiye dikkat edin!
Uçum'dan “erken seçim” tartışmalarına ilişkin dikkat çeken uyarı.Uçum'dan “erken seçim” tartışmalarına ilişkin dikkat çeken uyarı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir