Bakan Işıkhan TRT Haber'e konuk oldu

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Işıkhan, TRT Haber yayınına konuk oldu. 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü hazırlıklarına ilişkin açıklamalarda bulundu.

Açık ve gizli iletişim kanallarını güçlendirdiklerini belirten Işıkhan, sosyal diyaloğu teşvik ederek yeni mekanizmalar oluşturduklarını hatırlattı.


“1 Mayıs gibi önemli bir günde tüm paydaşlarımıza daha fazla destek olmaya ve işçilerin haklarını korumak için birlikte çalışmaya devam edeceğiz. Hafta boyunca düzenleyeceğimiz programlarla tüm çalışma durumlarıyla iletişim kurabilecek, verimli çalışabileceğiz. Büyük ve güçlü Türkiye'nin çalışkan emekçileri ve yediden yetmişe tüm vatandaşlarımız.” “Umarım çalışma dünyamızda bu özel günü hep birlikte kutladığımız bir gün olur.”


Çalışma Konseyi yarın toplanacak

Bakan Işıkhan, 29 ve 30 Nisan'da Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın onuruna toplanacak Çalışma Meclisi'nin hedefine değindi.


“Amacımız, çalışma hayatının yapısal sorunlarına kalıcı çözümler üreten ortak bir vizyon ortaya koymaktır. Çözüm odaklı platformlar, kalıcı refahın sağlanması için çalışma hayatının hem yapısal hem de işlevsel sorunlarının çözümünde büyük önem taşıyor.”


“İşgücüne katılım tarihin en yüksek seviyesine ulaştı”

Bakan Işıkhan'ın gündeminde son işgücü istatistikleri de vardı.


“İşgücüne katılma oranımız 0,8 puan, istihdam oranımız ise 1,4 puan arttı. İşgücüne katılma oranımız, Medium gibi sağlam yol haritalarımızla daha da yüksek seviyelere ulaşacağımıza inanıyoruz. Dönem Programı ve 12. Kalkınma Planı.”

Işıkhan, yılbaşından bu yana 336 bin vatandaşa istihdam sağladıklarını söyledi. İş talebi olumlu olan işlere yerleştirilen kadın sayısının 100 bine ulaştığını belirtti.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir