Baltimore Köprüsünü Yıkan Bir Kargo Gemisi Kazası Daha Ortaya Çıktı!

Amerika Birleşik Devletleri'nin doğusundaki Baltimore, Maryland'deki Francis Scott Key Köprüsü, büyük bir geminin çarpması sonucu çöktü. Çarpmanın ardından gemide yangın çıktı. Çarpmanın etkisiyle yaklaşık 1,57 kilometre uzunluğundaki köprünün bir kısmı çökerken, çarpışma sırasında köprüde bulunan çok sayıda araç Patapsco Nehri'nin sularına düştü.

İLK KAZA DEĞİLDİ

Francis Scott Key Köprüsü'ne çarparak çöken Dali isimli kargo gemisinin daha önce de kazaya karıştığı belirlendi. Belçika'nın Anvers limanındaki yetkililer, geminin 11 Temmuz 2016'da konteyner terminalinden ayrılmaya çalışırken bir iskeleye çarptığını söyledi.

Yetkililer kazanın nedeni hakkında bilgi vermezken, kazanın ardından geminin bir süre onarım için limanda kaldığını söyledi.

BİDEN'İN AÇIKLAMASI

ABD Başkanı Joe Biden, Baltimore'da bir kargo gemisinin çarpması sonucu çöken Francis Scott Key Köprüsü ile ilgili Beyaz Saray'da açıklamalarda bulundu. Biden, Francis Scott Key Köprüsü'nün çöküşünün kasıtlı bir eylemin sonucu olduğuna dair hiçbir gösterge olmadığını söyledi ve federal hükümetten geniş çaplı bir yanıt sözü verdi.

Washington D.C. ile Delaware arasında seyahat ederken Francis Scott Key Köprüsü'nden “birçok kez” geçtiğini söyleyen Biden, şunları söyledi: “Niyetim federal hükümetin bu köprünün yeniden inşasının tüm maliyetini karşılamasıdır. Kongre'nin bu çabayı desteklemesini bekliyorum. zaman alacaktır.”

Köprüye çarpıp çökmesine neden olan geminin sahibi olan şirketin köprünün yeniden inşası için para ödemesi gerekip gerekmediğini soran bir muhabire yanıt veren Biden, “Bunun olmasını beklemeyeceğiz” dedi. Biden, “Ekibime limanı yeniden açmak ve köprüyü mümkün olan en kısa sürede yeniden inşa etmek için elimizden gelen her şeyi yapma talimatını verdim” dedi.

AA-20240326-34103065-34103051- ABDNIN_MARYLAND_EYALETINDEKI_FRANCIS_SCOTT_KEY_KOPRUSU_GEMI_CARPMASI_SONUCU_COKTU

ARAŞTIRMA ÇALIŞMALARI DEVAM EDİYOR

Baltimore'u ziyaret etmeyi planlayıp planlamadığına ilişkin bir soruyu yanıtlayan Biden, “En kısa zamanda yapmayı planlıyorum.”
Biden ayrıca kayıp sayısının 6 olduğunu ve sayının değişebileceğini söyledi.

ACİL DURUM İLAN EDİLDİ

Öte yandan Maryland Valisi Wes Moore, olağanüstü hal ilan ettiğini duyurdu. Moore, X hesabından yaptığı açıklamada, ABD Ulaştırma Bakanı Pete Buttigieg ve Baltimore Belediye Başkanı Brandon M. Scott ile iletişim halinde olduğunu söyledi. Baltimore Polis Şefi Richard Worley de düzenlediği basın toplantısında, köprünün çökmesine neden olan kazanın kasıtlı olduğuna dair hiçbir kanıt bulunmadığını söyledi. Worley, “Bunun kasıtlı olarak yapıldığına ve bunun bir terör eylemi olduğuna dair kesinlikle hiçbir belirti yok” dedi. dedi. Baltimore FBI'ın X hesabından yapılan açıklamada FBI personelinin olay yerinde hazır bulunduğu belirtildi. (AA-IHA)

Bu içerik Metin Yamaner tarafından yayınlanmıştır.

Yerel seçimler 2024
ANA SAYFAYA DÖNMEK İÇİN BURAYA TIKLAYIN
Son seçim anketinde “sürpriz” sonuçlar!  17 büyükşehirde son durumSon seçim anketinde “sürpriz” sonuçlar! 17 büyükşehirde son durum
En son haberler |  Nusr-et mağazasına düzenlenen motosikletli saldırının ardından çete lideri ortaya çıktı: Barış Boyun'dan talimat!En son haberler | Nusr-et mağazasına düzenlenen motosikletli saldırının ardından çete lideri ortaya çıktı: Barış Boyun'dan talimat!
Sağlık sorununa dikkat çekti!  Sağlık sorununa dikkat çekti! “İftar ile sahur arasında sakız çiğneyin”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir