Ölen kedisini diriltmek için 50 bin dolar harcadı – Son Dakika Bilim Teknoloji Haberleri

Kanadalı bir kadın, ölü kedisinin genetik ikizleri olacak iki yeni kediyi klonlaması için ABD'li bir biyoteknoloji şirketine 50.000 dolar ödedi. Ocak 2022'de beş yaşındayken araba çarpması sonucu trajik bir şekilde hayatını kaybeden Bear'ın genetik ikizleri, onun genleriyle klonlanmış iki kedi olan Bear Bear ve Honey Bear'dir. Gerçekte hayvan klonlama büyük bir mucize değildir. Bilim insanları bunu onlarca yıl önce fark etti ve birçok hayvanı klonlamayı ve onları uzun yıllar canlı tutmayı başardı.

KLONLAMA TEKNOLOJİSİ GÜNLÜK HAYATA DAHİL OLDU

Chip'e göre artık bu teknolojinin günlük hayata girdiğini görüyoruz. Teksas merkezli ViaGen bu konuda tüm dünyaya hizmet veren ünlü bir firma. Ayı Ayı ve Bal Ayı, bu yıl 10 Ocak'ta taşıyıcı anneleriyle dünyaya geldikten sonra New York'taki ViaGen tesisinde iki ay geçirdiler.

Bu iki ay sonunda kadının onları eve götürmesine izin verildi. Kadın, ikisinin de ölen kedisi Ayı'ya benzediğini belirtiyor.

ViaGen kedilerin yanı sıra at klonlama hizmetleri de sunuyor. Köpekler ve kediler 50.000 dolar, atlar ise 85.000 dolar istiyor. Köpek ve kedileri klonlama isteğinin evcil hayvanını kaybeden sahiplerden, atları klonlama isteğinin ise yüksek performanslı atlarını yeniden üretmek isteyen yetiştiricilerden geldiği vurgulanıyor.

Hayvan klonlama yasal olarak sorunlu olmasa da insan klonlama konusunda ciddi yasaklar mevcut ancak dünyanın herhangi bir yerindeki gizli çalışmalarda bu yasakların ihlal edilmediğini söylemek çok naiflik olur.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir