Cumhurbaşkanı Erdoğan konuşuyor – Son haberler

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın konuşmasından satırbaşları şöyle:

TÜRGEV ​​​​28 yıldır ülkemize ve gençlerimize destek oluyor. Mezunlarımızın 40.500'den fazlası hem ülkemizde hem de dünyada insanlığa hizmet ediyor. Ülkesine ve milletine sayısız eserler vermiş bir siyasetçi olarak TÜRGEV ​​bizim için her zaman farklı olmuştur. Bir gence daha ulaşmak için çalışan vakfımızı alkışlıyorum. Maddi ve manevi her hayırsevere teşekkür ediyorum.

Aranızda yarının başarılı örnek bilim adamlarını, doktorlarını, siyasetçilerini ve annelerini görüyorum. Allah her birinizin yolunu ve bahtını açık etsin.

İftira ve yalan çılgınlığının hedefi oldunuz. Sizi yıpratmak isteyen birçok saldırının kurbanı oldunuz. Bunların hiçbiri ne senin ne de bizim umurumuzdaydı. Hukuktan, halka ve haklara hizmet yolundan sapmadık. Bugün de aynı duruşla hareket ediyoruz. Samimi ve dürüst olursanız, dürüst olmayanların er ya da geç belaya bulaşacağını söylüyoruz. Sürekli ahlak pazarlığı yapan, işçi ve işçi haklarından bahseden bu kişiler, Beşiktaş'ta hayatını kaybeden 29 işçi kardeş için tek bir cümle bile söylemedi. Bu binaya inşaat iznini, imar iznini kim verdi, binanın alt katını kumarhaneye çevirdi? Artık savcılarımızla birlikte bu hedefimizi sürdürmeye devam ediyoruz. 29 vatandaşımızın ölümüne göz yumanlar kimler?

Bu zorlu süreçte sizlere hizmet vermek ve sizi hayata en iyi şekilde hazırlamaktan başka amacımız olmadı. Ne yaptıysak sizler için yaptık gençlerimiz için. Alnımız beyaz, başımız dik bir şekilde karşınıza çıkmanın gururunu yaşıyoruz. Enerjinize, yeteneğinize ve coşkunuza ihtiyacımız var. Kendimizi başkalarına göre tanımlayacağız ve başkalarının bizi kendi kalıplarına göre hapsetmesine izin vermeyeceğiz. Görevlerimizi en iyi şekilde yerine getirmeye çalışacağız.

Sevgili gençler; Fırsat bulmak aslında fırsat yaratmakla ilgilidir. Unutmayın fırsat ayağınıza gelmez, siz fırsata gidersiniz. Bilginin ve başarının anahtarı çalışmak ve sabırdır. Kararlılığınızı ve inancınızı asla kaybetmeyin. Sizden yarına değil, ileriye bakarak çalışmanızı bekliyoruz. Önünüze çıkacak hiçbir engelin olmadığını biliyoruz. Medeniyetimizin, tarihimizin ve değerlerimizin ışığında içerik geliştirmek ve bunu dünyaya açmak son derece değerli bir çalışmadır. Dijital dünyayı boş bırakmayacağınıza inanıyorum.

Anket sonuçlarının davamıza ve mücadelemize faydalı olacağına inanıyoruz. 31 Mart sadece yeni bir dönüm noktası değil, aynı zamanda daha büyük zaferlerin de habercisi olacaktır. Yenilenmiş, tazelenmiş ve çok daha güçlü bir şekilde yolumuza devam edeceğiz. Yarım asra yakın süren siyasi mücadelemizi sizlere sakin bir şekilde emanet edeceğiz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir